Vaikams apie kitokį gyvenimą

Lietingą spalio dieną Rykantų bibliotekos lankytojai vaikai atskubėjo į popietę „Pasaulį matantys tik širdimi“ skirtą Pasaulinei baltosios lazdelės dienai paminėti.

Dalyviai bandė įsijausti į neregių vaidmenis. Užrištomis akimis sprendė užduotis, liesdami daiktus spėliojo, kas tai yra, bandė vaikščioti su baltąja lazdele ir suprato, kam aklajam ji reikalinga. Trumpam netekę regėjimo vaikai galėjo pasikliauti tik tokiais pojūčiais kaip klausa, uoslė, skonis, lytėjimas. Vaikai diskutavo apie tai, kaip baisu netekti regėjimo, svarbiausio iš visų žmogaus pojūčių. Jis suteikia apie 90 procentų informacijos apie mus supančią aplinką.

Šiandien žmonės, turintys regėjimo negalią, gali ir sportuoti, ir dainuoti, ir vaidinti, ir netgi šokti. Jų gyvenimą kokybiškesniu daro įvairios pagalbinės technikos priemonės, padedančios įveikti kasdienio gyvenimo kliūtis.

Popietės metu vaikai sužinojo, kad aklieji taip pat skaito knygas. Dalyviai susipažino su garsine knyga, kuri neregiams yra kelias į pasaulio pažinimą, savarankiškumą ir integraciją. Klausydamiesi M. Davidson knygos „Luji Brailis tamsos vaikas“ ištraukų jie išgirdo apie aklųjų taškinio rašto sukūrėjo gyvenimą, suprato, kaip gimė Brailio raštas ir kokia buvo ir yra jo reikšmė. Vaikams buvo įdomu pabandyti parašyti savo vardą neįprastu jiems raštu.

Renginio metu kalbėjomės apie tai, kaip svarbu išsaugoti sveikas akis ir koks stiprus turi būti žmogus, kad nepalūžtų ištikus nelaimei, išmoktų gyventi naują gyvenimą.

Barbara Jocienė,

Trakų viešosios bibliotekos Rykantų filialo vyr. bibliotekininkė