„TRIO: dailė+muzika+poezija“

Trečiasis renginių ciklo-meno degustacijos projekto „TRIO: dailė+muzika+poezija“ renginys vyko Trakų kultūros rūmuose. Žiūrovai galėjo pamatyti ir įvertinti dar dešimties menininkų darbus, kuriuos pristatė Vilniaus „AP galerijos“ kuratorė V. Jankienė. Dailininkų darbus papildė muzikos ir poezijos garsai kartu su gitaros virtuozu Gintaru Šulinsku ir poete-vertėja Rūta Suchodolskyte-Neniškiene.

Gintaro Šulinsko kūrybinė biografija išties įspūdinga: jis yra dalyvavęs daugelyje džiazo festivalių, grojęs „Oktavoje“, Lietuvos lengvosios muzikos orkestre, pasirodęs originaliame amerikiečių miuzikle „Vestsaido istorija“ (Leonardas Bernsteinas). Koncertavo JAV, Vokietijoje, Šveicarijoje, Austrijoje, Afrikoje, grojo su kitais žinomais kolektyvais ir atlikėjais. G. Šulinskas dažniausiai koncertuoja su Artūru Chalikovu ir Andžejumi Zujevičiumi. Trys gitaros virtuozai prieš keletą metų susibūrė į kolektyvą „Vilnius Guitar Trio“. Vakaro metu atlikėjas visus džiugino puikiai pažįstamos grupės dainomis, kurias ne tik grojo, bet ir dainavo.

Meno kūrinius puikiai papildė ir kraštietės Rūtos Suchodolskytės-Neniškienės skaitomos eilės. Ji baigė Trakų Vytauto Didžiojo mokyklą, Lietuvos edukologijos universitete studijavo anglų kalbą. Vėliau tęsė mokslus Norvegijos Bergeno universitete, kur studijavo literatūros teoriją ir norvegų kalbą bei Šiaurės Airijos Ulsterio universitete – kūrybinį rašymą ir airių literatūrą. Rūta dirbo žurnalistinį darbą žurnaluose „Veidas“, „Kelionės ir pramogos“, tinklaraštyje www.bernardinai.lt. Jos poezija publikuota Trakų literatų almanache „Trakuvos literatų kūryba“. Ji yra Trakų krašto literatų brolijos „Aukuras“ narė. Išleido du poezijos rinkinius „Susitarimas kvėpuoti kartu“ ir „Namai jazminų akimis“.

Buvo pristatyta A. Gaižausko (Dusetos) tapyba, V. Ajausko (Vilnius) piešiniai – neįprasti savo technika ir per karantiną piešti tušu ant popieriaus. Įdomiai atspausti ir pateikti ant rėmų, tarsi paveikslai, kuriuose atsispindėjo augaliniai motyvai ir smėlio raštai, R. Sakalauskienės (Kaunas) fotografija. Susirinkusieji taip pat galėjo pasigerėti D. Kairevičiūtės (Vilnius) grafika, U. Pilitauskaitės (Vilnius) akvarele, D. Kirkutienės (Vilnius) miniatiūromis. Dailininko M. Juodžio (Kaunas) tapyba, A. Petrašiūnaitės (Vilnius) bei M. Meškėlos (Vilnius) tapybos darbai suteikė daug teigiamų emocijų.

Kitas „TRIO: dailė+muzika+poezija“ renginys vyks rugpjūčio 27 d., 18 val. kavinėje „Salos“ (Trakų g. 6, Trakai).

Projektą iš dalies finansuoja: Lietuvos kultūros taryba ir Trakų rajono savivaldybė. Partneriai: Trakų kultūros rūmai, Trakų meno mokykla, restoranas „Pirosmani“, Trakų rajono laikraštis „Trakų žemė“.

Irena Jocienė

Trakų viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė