„TRIO: dailė+muzika+poezija“

Sėkmingai startavęs Trakų viešosios bibliotekos projektas „TRIO: dailė+muzika+poezija“ liepos 30 d. sukvietė meno mylėtojus į antrąjį renginį, kuris vyko Trakuose esančiame restorane „Pirosmani“.

Susirinkusiems žiūrovams tai buvo tikrai gurmaniška meno degustacija – džiazo garsais ir improvizacijomis džiugino patys profesionaliausi atlikėjai. Renginio metu grojo Valerijus Ramoška, trakietis, Lietuvos džiazo trimitininkas, vienas veikliausių džiazo muzikantų, dalyvaujantis daugumoje tiek Lietuvos, tiek ir tarptautinių džiazo projektų bei festivalių. Jis atliko kūrinius kartu su džiazo žvaigžde – pianistu, klavišininku, kompozitoriumi Dainiumi Pulausku, kilusiu iš Vievio, taigi glaudžiai susijusiu su Trakais. Dainius Pulauskas – vienas iškiliausių Lietuvos džiazo kūrėjų, meistriškas pianistas, kompozitorius, vienas įdomiausių Europos „fusion“ džiazo kompozitorių. Šis nepakartojamas žvaigždžių duetas nepaliko nei vieno abejingo. Pirmasis kūrinys, nuskambėjęs renginyje, buvo „Vievis“ – kompozicija, skirta gimtajam D. Pulausko miestui.

„AP galerijos“ kuratorė V. Jankienė pristatė devynių dailininkų darbus. Meno degustacijos metu pristatyti A. Keraitienės (Rokiškis) tapybos darbai, kurie yra lakoniški ir išraiškingi. Jauniausio dailininko ir muzikanto M. Daujoto (Vilnius) darbai pasižymi lengvumu, nors nevaizduoja žmonių, bet, pasak V. Jankienės, yra apie žmones. Šis jaunas dailininkas yra labai aktyvus tapytojas. Dailininko R. Čeponio (Vilnius) darbai yra daugeliui žinomi – tai tikras abstrakcijų meistras, savo tapyboje mėgstantis kvadrato formatą. Darbai sodrūs, pasižymi daugiasluoksniškumu.

Pristatymo metu žiūrovai galėjo susipažinti ir su žinomos dailininkų Savickų dinastijos darbais. Jauniausia šeimos atstovė R. Savickaitė (Vilnius) tapo natiurmortus, tik gėles, kas dažnai nebūdinga jauniems dailininkams. Galerininko, dailininko, „Trakai – Lietuvos kultūros sostinė 2020“ ambasadoriaus R. Savicko (Vilnius) darbuose vyravo angelų tema. Taip pat apžiūrėjome A. Savicko (Vilnius) darbus, kurie alsuoja nostalgija, liūdnumu, tikėjimu.

Buvo pristatyti ir įdomūs, neįprasti skaitmeninės grafikos darbai. Jų autorius – dailininkas E. Jonaitis (Palanga), kuris tapo įvairiomis kompiuterinėmis programomis. Renginio dalyvius žavėjo ir muzikanto, dailininko Šlipo (A. Šlipavičius, Vilnius) dekoratyvi ir spalvinga, muzikali tapyba. Dailininkas mėgsta tapyti ir ant medžio. Meno degustaciją užbaigė garsios dailininkės D. Lūsės (Ryga) darbai. Jie pasižymi savo šviesos ir šešėlių žaismu. Dailininkė mėgsta didelį formatą, tapo miniatiūras. Jos paveikslai alsuoja šiluma.

Vakaro metu taip pat skambėjo Trakų rajono literatų eilės, kurios persipynė su džiazo melodijomis ir dailės kūriniais.

Dėkojame visiems dalyviams ir atlikėjams.

Projektą iš dalies finansuoja LKT ir Trakų r. savivaldybė. Partneriai: Trakų kultūros rūmai, Trakų meno mokykla, restoranas „Pirosmani“, Trakų rajono laikraštis „Trakų žemė“.

Visi renginiai nemokami.

Kviečiame mėgautis menų sinteze ir laukiame Jūsų kitose meno degustacijose!

Irena Jocienė

Trakų viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė