Tęsiama projekto „Blykstė 2020“ veikla

Lietingą ir be galo vėjuotą rugsėjo 17-osios popietę susirinko smalsieji Senųjų Trakų bibliotekos lankytojai į susitikimą su fotomenininke Vėtre Antanavičiūte. Jau po antrojo apsilankymo menininkė perspėjo, kad sekantį kartą dirbsime visi ir turėsime daug gerų emocijų, todėl vaikai su nekantrumu laukė susitikimo.

Lektorė atskubėjo paruošusi daug medžiagos ir priedų mūsų įspūdingo „baseino“ fotografavimui. Reikėjo papildomų šviesų, efektų, užsklandų, priedų, o, svarbiausia, šį kartą viską įamžino vaikai. Viską paruošusi lektorė išskirstė darbus. Vaikams itin daug džiugesio sukėlė vandenyje išgaunami purslai. Mėtant iš aukščio daiktus: papriką, obuolį ir ledukus, pasinaudojant atitinkamomis šviesomis, vaikai turėjo spėti „pagauti“ purslų ir burbulų kadrus. Aišku, skamba paprastai, bet vaikams reikėjo įdėti nemažai pastangų, spėjant „pagauti“ gerą kadrą bei išgaunant įdomių burbulų. Vėliau vaikai leido neoninius specialius dažus į vandenį ir fiksavo chemines reakcijas. Dalyvių akyse iš susidomėjimo degė liepsnelės, kiekvienas išbandė ir dirbti, ir fotografuoti. Užsiėmimo pabaigą vainikavo muilo burbulų putimas ir kupolo vaivorykštės susidarymas. Nors nei vienam nepavyko „pagauti“ kadro, kai pats burbulas sprogsta, tačiau vaikai neliūdėjo, smagiai praleido laiką bei įgijo vertingų žinių.

Už įgytas naujas žinias bei patirtis dėkojame fotomenininkei Vėtrei ir visiems dalyvavusiems užsiėmime. Baigiantis edukacijai vaikai įnirtingai klausinėjo, ką veiksime per sekantį? Laikas slenka labai greitai ir liko paskutinis susitikimas, kurio metu fotografuosime Senųjų Trakų kaimo paveldą bei senolius. Iki kito susitikimo!

Agnieška Uscilienė

Trakų viešosios bibliotekos Senųjų Trakų filialo vyr. bibliotekininkė