Teatras padeda suvokti vaiką supantį pasaulį

Teatras yra vaikų meninė saviraiška, ji susieja judesius, garsus, plastiką, stiprina vaikų jausmus – tai ir estetinis vaiko suvokimo ugdymas. Meninė raiška – ne tik yra patraukli ugdymo priemonė, bet ir daro teigiamą įtaką bendrai asmenybės raidai. Reikia nepamiršti, kad ne kiekvienas vaikas gali vaidinti: vaiką reikia priimti tokį, koks jis yra, parinkti jam tokį vaidmenį, kuris atitiktų jo charakterį, balso ypatumus, kantriai, atsargiai mokyti pasitikėti savo jėgomis, mokyti pamilti savo veikėją.

Trakų viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje įsikūrusi NVŠ „Kūrybiškumo saviraiškos studija“ ir viena jos veiklų – Teatro saviraiška, – vadovaujama režisierės ir aktorės Irenos Jocienės, gyvuoja jau ketvirtus metus ir kasmet parengia po kelis naujus pasirodymus. Šį kartą bibliotekos erdvėje atgijo Pelės ir Bulvės – grėsmingos ir alkanos. „Bulvinė pasaka“ – tai istorija apie artėjančią bado dieną, o kai ištinka badas, valgymui tinka ir bulvės. Pelės užpuola Bulvių karalystę, pagrobia princesę, kurią vėliau išvaduoja įsimylėjęs Ridikėlis ir kaip tikroje pasakoje, viskas baigiasi vestuvėmis su daina. Visi šie personažai gyvena Daivos Čepauskaitės pjesėje „Bulvinė pasaka“, pagal kurią Klaipėdoje netgi pastatyta opera.

Bibliotekos teatriuko jaunieji aktoriai keletą „Bulvinės pasakos“ pasirodymų surengė bibliotekoje – tai buvo iš tiesų pasisekusi premjera. Teatriuko aktoriai su pasirodymu taip pat keliavo į Trakų lopšelį-darželį „Ežerėlis“, kur buvo šiltai priimti. Tolimesnė išvyka ir pasirodymas vyko Lentvario lopšelyje-darželyje „Svajonelė“. Su darželiais biblioteką nuo seno sieja šilti santykiai ir bendros veiklos – visuomet laukiame pasirodymų ten. „Ežerėlio“ auklėtiniai prieš keletą metų  auklėtojos Birutės Vaicekauskienės ir režisierės Irenos Jocienės padedami suvaidino spektaklį „Šimto zuikių piemuo“. Šis spektaklis buvo nufilmuotas ir įkeltas į svetainę „YouTube“.

O l/d „Svajonėlė“ auklėtiniai padedami meno vadovės Kristinos Glinevičienės 2017 m. atvyko su pasirodymu bei darbelių paroda  per Gandrines.

Išvykos suteikė daug naujų emocijų ir patirties. Čia mažieji žiūrovai ne tik aktyviai reagavo ir komentavo veikėjų veiksmus, bet ir stengėsi padėti nugalėti peles bei išvaduoti princesę Bulvytę.

Dėkojame tėvams: Vytautui Janušui, Daivai Mačiulienei ir Ingai Gerasimovienei prisidėjusiems prie išvykos į Lentvarį.

Jeigu Jūs norite, kad ir pas jus atvyktume su pasirodymu arba patys apsilankyti mūsų bibliotekoje, skambinkite tel. (8 528) 22103 ar rašykite d.bagdziuviene@trakubiblioteka.lt

Dalia Bagdžiuvienė,

Trakų viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriaus vedėja