Tapybos darbų paroda „Lietuvių liaudies pasakos“ jungia skaitymą ir dailę

Vaizdas ir žodis – du dalykai, su kuriais žmogus gyvenime susiduria pirmiausia. Pasakojimas, literatūra kuria vaizdus sąmonėje, kuriuos menininkas gali išreikšti spalvomis, formomis, linijomis erdvėje. Sujungti literatūrą, skaitymą su daile, tapyba siekia Trakų meno mokyklos Aukštadvario dailės skyriaus vykdomas projektas ,,Perskaityk knygą, sukurk iliustraciją“. Mokytoja Nijolė Mečkovskaja, bendradarbiaudama su Trakų viešosios bibliotekos Aukštadvario filialu, nori paskatinti mokinius daugiau skaityti, o skaitant atkreipti dėmesį į knygų iliustracijas, pasidomėti jų autoriais, patiems sukurti iliustraciją. Projektas vyksta trimis etapais. Pirmas – išsirinkti lietuvių liaudies pasaką, ją perskaityti. Antras – eskizuoti, kurti, nutapyti darbą. Trečias – darbų paroda.

Šįmet mokiniai skaitė ir iliustravo lietuvių liaudies pasakas. Vaikai bibliotekoje atidžiai rinkosi tautosakos kūrinį, gilinosi į jo turinį bei prasmes ir sukūrė jam savo iliustraciją. Iki lapkričio 16 d. bibliotekoje galite pamatyti spalvingas ir magiškas iliustracijas pasakoms „Gulbė karaliaus pati“, „Eglė žalčių karalienė“, „Saulės vaduotojas“, „Našlaitė Elenytė ir Joniukas aviniukas“ ir kitoms.

Džiaugiamės menus – dailę ir literatūrą – apjungiančiu projektu ir tikimės jo tęsinio. Galbūt vaikai nudžiugins ir nustebins interpretuodami žinomiausių pasaulio pasakininkų kūrinius, o gal iliustruos šiuolaikinę jaunimo literatūrą. Lauksime!

Ramunė Jarmalavičiūtė

Trakų viešosios bibliotekos Aukštadvario filialo vyr. bibliotekininkė

Nijolės Mečkovskajos fotografijos