Šventininkai ir skaito, ir sportuoja!

„Sveikame kūne sveika siela!“ Tiesa ta, kad sveikata kiekvienam žmogui yra svarbiausia, be jos visa kita netenka prasmės. Šiuolaikinėmis sąlygomis ypač svarbu prisiminti, kaip sveikatą stiprinti ir kuo ilgiau ja džiaugtis. Dėl pagreitėjusio gyvenimo ir darbo ritmo, nereguliarios mitybos ir poilsio, didelio krūvio ir kitų faktorių žmogaus organizmas fiziškai ir morališkai dėvisi greičiau. Siekdama paskatinti savo bendruomenę gyventi aktyviau, Šventininkų biblioteka inicijavo Sporto šventę. Trakų viešosios bibliotekos Šventininkų filialo vyr. bibliotekininkei Kristinai Razvadauskienei talkino Vilniaus rajono CB Mažųjų Lygainių struktūrinio padalinio vyr. bibliotekininkas Edvard Mackevič. Sporto renginyje apsilankė ir Senųjų Trakų seniūnijos seniūnė Ana Ingelevič.

Sporto šventei puikus akstinas buvo ir LR Seimo nutarimas 2017-uosius paskelbti Sporto metais, kurių tikslas – pabrėžti sporto ir sveiko gyvenimo būdo naudą, didinti visuomenės supratimą, kad fizinis aktyvumas, sportavimas yra darnios asmenybės prielaida ir visuotinė vertybė. Tad siekdama gerai praleisti laiką ir paminėti Sporto metus birželio 9-osios vakarą į aikštyną prie Šventininkų bibliotekos sugužėjo Šventininkų bendruomenė. Visi buvo nusiteikę pamiršti savaitės rūpesčius, atsipalaiduoti ir kartu pasportuoti.

Sporto aikštelėje emocijos liejosi per kraštus, aidėjo juokas, garsūs šūksniai. Juk taip norėjosi įrodyti, kad tavo komanda yra pati vikriausia ir atkakliausia. Geriausiai sekėsi Aliukonių ir Grudzinskių šeimoms. Žaidėme futbolą, tinklinį, stalo tenisą, tačiau labiausiai buvo laukiamos kvadrato varžybos, kuriose dalyvavo mišrios komandos.

Renginys suteikė ne tik daug teigiamų emocijų, bet ir galimybę pajausti komandinę dvasią, sporto teikiamą naudą. Šventei baigiantis visi dalyviai susirinko prie laužo aptarti aktualijų, pasidalinti šventės įspūdžiais. Šį vakarą pralaimėjusių nebuvo, visus apjungė vienybė ir gera savijauta. Sporto renginys – tai puikus veiklų paįvairinimas, būdas sutelkti bendruomenės narius, tiesiog gerai praleisti laiką, o be viso to, ir žinių suteikti – šventės metu sporto salėje buvo galima aplankyti knygų parodą – „Būk sveikas!“

Kristina Razvadauskienė,

Trakų viešosios bibliotekos Šventininkų filialo vyr. bibliotekininkė