Šventė Rūdiškių bibliotekoje

Prieš 2 metus, spalio 10 dieną, visus grožinės literatūros mylėtojus, neįsivaizduojančius gyvenimo be įdomios knygos, Rūdiškių miesto biblioteka pakvietė į pirmąjį Skaitytojų klubo susitikimą. Kurdamos šį klubą, išsikėlėme pagrindinį tikslą – suburti į vieną bendruomenę kuo daugiau žmonių, mylinčių literatūrą. Juk kaip smagu, gurkšnojant kavą ar arbatą, tarpusavyje dalintis mintimis apie perskaitytą knygą. Drauge galime diskutuoti, išreikšti savo emocijas ir jausmus, taip pat puoselėjame tarpusavio bendrystę.

Vienerių metų sukakties dėl COVID-19 negalėjome švęsti, tad labai džiaugiamės, kad atšventėme dviejų metų veiklos ir gyvavimo sukaktį. Spalio 21 dieną pakvietėme savo skaitytojus į susitikimą. Pasveikinus mielus skaitytojus su mūsų klubo gimtadieniu, įnešėme tortą su degančiomis žvakutėmis ir sudainavome ilgiausių metų – linkėjome ilgai gyvuoti Skaitytojų klubui. Su džiugia nuotaika, naudodamiesi interaktyvia lenta bei „PowerPoint“ programa, peržvelgėme mūsų renginių nuotraukas, prisiminėme įdomiausius susitikimus, skaitytas knygas, poezijos popietes ir, žinoma, naują veiklą – biblioterapiją. Peržiūrėjusios nuotraukas, skaitytojos mielai dalinosi mintimis apie veiklas, dėkojo, kad subūrėme šį klubą, džiaugėsi, kad visada įdomu ateiti ir praskaidrinti savo kasdienybę, patirti gerų emocijų, sužinoti, ką nors naujo. Pasivaišinus šventiniu tortu bei arbata, pakvietėme pasigrožėti dailės kūrinių paroda „Spiečius“. Prie mūsų prisijungė Rūdiškių gimnazijos mokytoja Zita Bartkevičienė su savo auklėtiniais. Parodą pristatė Lietuvos žurnalistė, redaktorė, fotomenininkė, meno kūrėja Lilija Valatkienė. Kūrėjos indėlis Lietuvai yra labai didelis: menininkė surengė 30 personalinių nuotraukų bei mišria technika atliktų kūrinių parodų, dalyvavo kolektyvinėse parodose, konkursuose, tarptautinėse meno bienalėse, kvadrienalėse, teminėse ekspozicijose, skirtose Lietuvos valstybingumui paminėti.

„Spiečius“ – pirmoji kūrybinio sambūrio paroda. Sambūryje dalyvauja vien tik moterys. Nė viena nėra baigusi dailės mokslų, niekada niekur net akies krašteliu nestebėjo, kaip dirba dailininkai, nuo mokyklos laikų rankose nelaikė teptuko. Tačiau visos turi itin lakią vaizduotę, įgimtą kūrybiškumą ir intuiciją, o tai svarbiausi poliai, ant kurių laikosi abstrakčioji tapyba“, – teigė Lilija Valatkienė. Su dideliu susidomėjimu stebėjome parodą ir mūsų mielos dalyvės pareiškė norą taip pat tapyti.

Taigi, lauksime kūrybinio susitikimo, kuris jau sutartas, o vėliau bibliotekos lankytojai galės susipažinti ir su mūsų paroda.

Nijolė Vėlyvienė

Trakų viešosios bibliotekos Rūdiškių filialo vyr. bibliotekininkė