Švenčiant Nacionalinę bibliotekų savaitę – smagus susitikimas

Jau 21-ą kartą rengiama bibliotekų šventė atliepia visuotinius pokyčius ir prisistato su šūkiu: „Nauja realybė – naujos formos“.

Kintant realybei, ypatingai pandemijos metu, neišvengiamai kito ir bibliotekininkų darbo pobūdis. Didelė dalis paslaugų persikėlė į virtualią erdvę, o bibliotekų darbuotojams teko greitai ir lanksčiai reaguoti į naujus iššūkius ir renginius bei parodas perkelti į elektroninę erdvę. Atlaisvinus karantino sugriežtinimus, balandžio 23–29 d., švenčiant gražia tradicija tapusią Nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę, gavome labai gerą progą pradžiuginti mūsų jaunuosius bibliotekos lankytojus – pakviečiant juos į „Varlytės“ teatro muzikinį spektaklį „Kur gyventi gera?“

Užtikrinant tinkamas karantino laikymosi sąlygas mažiesiems žiūrovams, spektaklis vyko Paluknio „Medeinos“ gimnazijos aktų salėje.

Smagu buvo stebėti nuotaikingą aktorių pasirodymą ir aktyvų vaikų bendravimą atliepiant į aktorių klausimus ir veiksmus. Spektaklio metu vaikai ne tik stebėjo vaidinimą, bet kartu su aktoriais dainavo, atliko judesius, bandė suprasti, apie ką kalbėjo peliukas Mikis lakštingalai ir kad varlytė laimėjo lažybas pasirinkdama savo gimtinę, kaip geriausią kraštą, kur gyventi gera.

Tai buvo išskirtinė proga po ilgo laiko sudalyvauti gyvame renginyje ir pasidalinti gera šventine nuotaika su jaunais bibliotekos lankytojais ir vartotojais.

Danutė Nekulsian

Trakų viešosios bibliotekos Paluknio filialo vyr. bibliotekininkė