Sveiki atvykę į Šiaurės šalių literatūros savaitę!

Šiemet Šiaurės šalių literatūros savaitė kviečia vaikus ir suaugusiuosius į garsinio skaitymo renginius svajonių ir ilgesio tema. Šis laikmetis paženklintas didesnių atstumų, užvertų sienų, tačiau svajonės ir ilgesys mus jungia ir vienija nepaisant visų apribojimų. Mes svajojame ir ilgimės skirtingų dalykų, tačiau mūsų jausmai yra universalūs.

Literatūra visais laikais leisdavo nuklysti į svajones, o per pandemiją tai tapo gal net ypatingai svarbu. Todėl ir Šiaurės šalių literatūros savaitė šiemet kviečia pokalbiams apie svajones ir ilgesį.

Šia proga Onuškio biblioteka virtualiai susitiko su Aukštadvario darželio „Gandriukas“ „Drugelių“ grupės auklėtiniais. Kaip ir pernai, taip ir šiemet vieni kitus sveikinome kitapus ekranų, tačiau vaikučių nuotaika dėl to nei kiek nepakito, veiduose švietė plačios šypsenos, o jau svajonių didumas.... Vieni svajoja nuskristi į mėnulį, kiti – sudalyvauti ralyje ir dar begalės įvairiausių, netikėčiausių svajonių gyvena „Drugelių“ grupės vaikučių širdelėse. Virtualiai mažuosius pakviečiau pasivaikščioti po Onuškio biblioteką ir susipažinti, tiksliau, vieniems susipažinti, kitiems prisiminti čia gyvenantį gydytoją meškiuką Barnį. Kad būtumėte matę, kokios smalsios buvo jų akelės pamačius meškutį, o kai išgirdo, kad jis dar ir svajonę turi.... Ir ne šiaip svajonę, o turėti kuo daugiau pagalbininkų tvarkant susirgusias knygutes. Tikriausiai visiems smalsu, ar mums pavyko išpildyti meškiuko Barnio svajonę? Atsakymas, žinoma, kad pavyko!

Edukacija, nuotoliniu būdu gaminant meškučius pagalbininkus, buvo ne tik įdomi, bet ir naudinga, nes vaikučiai, klijuodami širdelę meškučiui, sugalvojo pačių didžiausių svajonių. Tikiu, ir vaikučiams sakiau, kad svajonės tikrai išsipildys, gal ne šiandien, ne rytoj, bet kaip sako: didžio svajotojo svajonės visada išsipildo su kaupu.

Tariu patį nuoširdžiausią ačiū vaikams už kantrybę klausantis manęs, už klausimus ir įdomius atsakymus. Taip pat nuoširdus ačiū auklėtojai Laurai už bendradarbiavimą, visos vaikų išsirinktos knygelės, rytoj atkeliaus į grupę. Na, o pati didžiausia staigmena jau ryte pasiekė vaikučius – meškiuko Barnio saldusis batonėlis.

Mielieji, skaitykime ir taip turtinkime save. Iki kitų malonių susitikimų. Būkite sveiki.

Inga Gackienė

Trakų viešosios bibliotekos Onuškio filialo vyr. bibliotekininkė