Svečiuose – rašytojas Vytautas Račickas

Spalio 6-osios vidurdienį į Lentvario miesto biblioteką rinkosi miesto „Versmės“ gimnazijos penktokai ir šeštokai. Jie buvo pakviesti į susitikimą su vaikų rašytoju Vytautu Račicku. Kartu su juo viešėjo ir Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos Regiono bibliotekų metodikos ir vadybos centro vadovas Petras Zurlys.

Vytautas Račickas – vienas mylimiausių vaikų rašytojų, parašęs jau arti keturiasdešimt knygų. Jo knygos kasmet patenka į skaitomiausių knygų sąrašus, jos visuomet nestokoja humoro, pozityvumo ir yra kupinos išdaigų. Autorius sakė, kad jam patinka rašyti apie gerokai pašėlusius vaikus, kuriuos jis vadina teigiamais išdykėliais. Dažniausiai jo herojai – berniukai. Šalia jų beveik visuomet atsiranda jų mokytojos, kurios kartais ima ir pakliūva į keblias ar net komiškas situacijas. Vytautas Račickas taip pat išleido seriją knygų apie šeimos istoriją, kurios pagrindinė herojė – mergaitė vardu Nippė. Paklausus rašytoją, kas jį įkvepia rašyti, jis atsakė: „Vaikų gyvenimas. Ir žinojimas, kad esu labai skaitomas, kad vaikai laukia mano naujų knygų“. Autorius pasakojo apie savo gyvenimo kelią, darbą leidyklose. Apie žinomiausią savo knygą „Šlepetė“ rašytojas pasakė, kad tai istorija, paremta tikra gyvenimiška vienos šeimos drama, kurią jam kažkada papasakojo bendradarbė. Pirmą kartą ta istorija buvo išspausdinta tuometiniame vaikų žurnale „Genys“. Skaitytojams istorija labai patiko ir jų prašymu autorius išleido knygą „Šlepetė“. Vėliau sekė vis naujos „Šlepetės“ dalys. Iki dabar jų išleido net septynias ir galvoja, kad reiktų aštuntos. Pirmoji rašytojo knyga „Kai mes mylėjom vienas kitą“ buvo skirta suaugusiems, išleista 1980 metais. Parašė ir eilėraščių knygą vaikams: „Natas Muntus – mano draugas“. Naujausia rašytojo knyga – „Juzulio istorijos“. Šioje knygoje, kaip sakė autorius, jis norėjo skirti dėmesį lietuviškoms tarmėms. Knygelės herojus Juzulis gyvena Panevėžyje – ten kalbama aukštaičių tarme. Autorius pasidomėjo, ar vaikai žino visas Lietuvos tarmes, o išgirdęs teisingą mokinių atsakymą apdovanojo vaikus savo knygelėmis. Rašytojas skaitė ištrauką iš knygos „Berniukai šoka breiką“. Tai pasakojimas apie padūkusį berniuką Jokūbėlį. Mokiniai turėjo nemažai klausimų svečiui, domėjosi apie pirmą knygą, ar dabar ką nors kuria, ar ilgai užtrunka parašyti knygą.

Atsisveikinant, svečias mielai dalijo autografus, pasirašinėdamas ant padovanotų vaikams ir mokytojoms knygelių. Dėkojame Vytautui Račickui už įdomų susitikimą ir dovanas.

Violeta Pupelienė

Trakų viešosios bibliotekos Lentvario filialo vyr. bibliotekininkė