Svečiuose – Čipolinas ir jo draugai

Šeštadienį, spalio 24 dieną, Čižiūnų bibliotekoje buvo daug šurmulio. Laikydamiesi SAM rekomendacijų, susirinkome paminėti italų rašytojo Giannni Rodari (Džonio Rodari) 100-mečio jubiliejų.

Stimulą šiai popietei „Susipažinkime – aš Čipolinas“ suteikė vaikų pamėgta literatūrinė pasaka (apysaka) „Čipolino nuotykiai“, kurią italų rašytojas, žurnalistas sukūrė 1951 metais. Ateinančiais metais knyga švęs garbingą 70-metį. Skaitytojų dar vis nepamirštama, nes joje vykstantys įvykiai tartum perpasakoja nuolatinę kovą tarp blogio ir gėrio.

Popietės pradžioje pristatyta rašytojo Džonio Rodari kūryba. Vaikai susipažino su bibliotekos fonduose esančiomis rašytojo knygelėmis. Garsiniam skaitymui pasirinkome „Čipolino nuotykius“. Dėl šios niūrios ir lietingos rudens dienos sunkiai sekėsi diskutuoti, tad nusprendėme pasižiūrėti to paties pavadinimo animacinį filmuką, sukurtą 1961 metais, o po seanso ir diskusijai atsirado ūpo. Supratome, kaip smagu, kai turi tikrų draugų, o širdelėje pasidaro taip gera, kai gėris nugali blogį.

Ir kaipgi be edukacijos. Kiekvienas dalyvis ėmėsi užduočių. Vaikams reikėjo surinkti ir surašyti eilės tvarka išbėgiojusias raideles, prisiminti veikėjų vardus, geruosius, ar ne visai, jų darbus. Po to ėmėmės dailės. Kiekvieno dalyvio vaizduotėje spalvotas balionas tapo įsivaizduojamu „Čipolinu“.

Knygoje ar filme perpasakoti įvykiai įsikūnijo į dalyvių kurtus darbelius. Darbelių paroda kuriam laikui pasiliko bibliotekoje. Kviečiame apžiūrėti!

Ramutė Mackevičienė

Trakų viešosios bibliotekos Čižiūnų filialo vyr. bibliotekininkė