Šv. Benedikto ir Škaplierinės atlaidai Senuosiuose Trakuose

Senieji Trakai – senoji Lietuvos sostinė, kurią įkūrė Lietuvos dildysis kunigaikštis Gediminas. Pačiame kaimelyje gyvuoja dar vienuolynas, tačiau prieš įkuriant jį, Senųjų Trakų pilis buvo kunigaikščių rezidencija. Čia gyveno Gediminas, Kęstutis su žmona bei jų sūnus Vytautas, kuris būtent ir gimė šioje pilyje. Prasidėjus Trakų pilies statyboms, pradėjo mažėti gynybinė bei reprezentacinė Senųjų Trakų pilies reikšmė.

Kunigaikštis Vytautas, norėdamas išsaugoti savo gimtuosius namus, pakvietė brolius benediktinus, kad rūpintųsi ir prižiūrėtų pilį. Padovanojo vienuoliams žemes, ežerus, o netoliese pradėjo statyti medinę bažnyčią. Taip įsikūrė Senųjų Trakų parapija. Benediktinų vienuolyną ne kartą reikėjo remontuoti, be to, nukentėjo ir nuo gaisro, todėl 18 a. toje vietoje iškilo mūrinės sienos. 19 a. pabaigoje senojo vienuolyno vietoje buvo pastatyta dabartinė Viešpaties Apreiškimo Šv. Mergelei Marijai ir Šv. Benedikto bažnyčia.

Liepos 18 d. Senųjų Trakų Viešpaties Apreiškimo Šv. Mergelei Marijai ir Šv. Benedikto bažnyčioje į Šv. Benedikto ir Škaplierinės atlaidus susirinko didelis tikinčiųjų parapijiečių būrys. Senųjų Trakų bendruomenė pasirūpino ir mažaisiais lankytojais, kurie galėjo dūkti ant pripučiamų batutų arba dalyvauti veiklose „Meno palapinėje“, kur dirbo Senųjų Trakų bibliotekininkė Agnieška Uscilienė. Šį kartą palapinėje vaikų laukė kūrybinė veikla – iš sūrios tešlos pagamintas figūrėles jie turėjo gražiai nuspalvinti ir papuošti, o vėliau dalyvauti loterijoje be pralaimėjimo. Vaikai laimėjo modelino, saldžių dovanėlių, stresą malšinančių kubų, auskariukų.

Agniekša Uscilienė

Trakų viešosios bibliotekos Senųjų Trakų filialo vyr. bibliotekininkė