Sužaistas penktasis „Auksinio proto“ žaidimas

Penktajame žaidime fortūna nusišypsojo „Išmaniesiems protams“, kurie surinko 70 taškų ir atsakė į antrojo turo bonus klausimą. Antrąją vietą užėmė „Titnaginiai kirvukai“, surinkę 56 taškus, trečiąją – „Protorius“ su 42 taškais, o ketvirtąją –  „Pozityvūs Trakai“, surinkę 22 taškus.

Šiame žaidime komandoms teko pakeliauti po Prancūziją ir Artimuosius Rytus bei, kaip visada, įveikti klausimus apie JAV. Vieni klausimai kėlė šypsenas, kiti sužadino prieštaravimų bangas, tačiau vakaras, kaip visada, buvo kupinas azarto ir puikios nuotaikos.

Visus žaidimo rezultatus rasite čia:  https://www.auksinisprotas.lt/gyvu-zaidimu-rezultatai/

PAVYZDINIAI ŽAIDIMO KLAUSIMAI:

KLAUSIMAS: Christofferis Froome‘as, Geraintas Thomas, Eganas Bernalis – tai tik keli jų, kurie pasirodė Eliziejaus laukuose, vienoje iš rankų laikydami taurę šampano. O ką jie įprastai laikė kitoje rankoje?

ATSAKYMAS: DVIRAČIO VAIRĄ / DVIRAČIO RANKENĄ. Nuo 1975 metų Paryžiaus Eliziejaus (iki to finišas vyko Parc des Princes stadione) laukuose finišuoja prestižinių dviračių lenktynių Tour de France dalyviai. Paskutiniajame ture įprastai nebesivaržoma dėl nugalėtojo vardo, todėl nugalėtojai (bei jų komandos atstovai) prieš finišą į rankas paima ir taurę šampano, o su kita ranka įprastai laiko dviračio vairą. Visi išvardinti asmenys – paskutinių kelių Tour de France varžybų čempionai, nors taurę šampano įvažiavę į Eliziejaus laukus pakelia ne tik jie.

Šaltinis: https://en.wikipedia.org/wiki/Champs-%C3%89lys%C3%A9es_stage_in_the_Tour_de_France

KLAUSIMAS: Buvęs aukščiausiojo JAV teismo teisėjas afroamerikietis Thurgood Marshall yra pasakojęs, kad ateities profesiją pasirinkti iš dalies padėjo mokytojai, kurie už bausmę dėl nepavyzdingo elgesio privertė T. Marshallą mintinai PADARYTI TAI. Koks veiksmas slepiasi po PADARYTI TAI?

ATSAKYMAS: IŠMOKTI KONSTITUCIJĄ. Buvęs aukščiausiojo JAV teismo teisėjas Thurgood Marshall už blogą elgesį jaunystėje buvo priverstas išmokti Konstituciją. Ši bausmė, galima sakyti, labai pasitarnavo jo tolimesnėje karjeroje.

Šaltinis: https://www.biography.com/news/little-known-facts-about-black-history-20730659

KLAUSIMAS: 1950 metais Turkija pareiškė priekaištus dėl Armėnijos SSR herbe pavaizduoto Ararato kalno. Į šiuos kaltinimus Nikita Chruščiovas atsakė primindamas, kad JIS irgi nepriklauso turkams. Kas JIS?

ATSAKYMAS: MĖNULIS. 1950 metais Turkija pareiškė priekaištus dėl Armėnijos SSR herbe pavaizduoto Ararato kalno, kadangi Araratas buvo Turkijos teritorijoje, ir tai, pasak turkų, rodė sovietų pretenzijas į šį kalną. Į šiuos kaltinimus Nikita Chruščiovas atsakė: „O kodėl jūs savo vėliavoje pavaizdavote Mėnulį? Vis dėlto, mėnulis irgi nepriklauso jums, netgi pusė jo“.

Šaltinis: shorturl.at/dzLQ5

Ačiū, kad žaidėte. Iki!

Akvilė Narbutienė

Trakų viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė