Sužaistas ketvirtasis „Auksinio proto“ žaidimas

Sužaistas ketvirtasis „Auksinio proto“ žaidimas

Ketvirtajame žaidime pasigedome „Pozityvių Trakų“, kurie nutarė pailsėti, taigi šio antradienio vakarą į kovą kilo likusios trys komandos. Fortūna nusišypsojo „Protoriui“ su 74 taškais – nors žaidę tik trys komandos nariai nesitikėjo pergalės, tačiau varžovus sutriuškino didele taškų persvara! Antrąją vietą užėmė „Titnaginiai kirvukai“, surinkę 58 taškus, trečiąją – „Išmanieji protai“ su 54 taškais. „Protorius“ ir „Išmanieji protai“ taip pat atsakė į ketvirtojo turo bonus klausimą – pademonstravo savo žinias apie Portugaliją.

Šiame žaidime komandoms teko prisiminti tarpukarį, įveikti klausimus apie JAV bei pakeliauti po Portugaliją. Vieni klausimai kėlė šypsenas, kiti sužadino prieštaravimų bangas, tačiau vakaras, kaip visada, buvo kupinas azarto ir puikios nuotaikos.

Visus žaidimo rezultatus rasite čia: https://www.auksinisprotas.lt/gyvu-zaidimu-rezultatai/  

PAVYZDINIAI ŽAIDIMO KLAUSIMAI:

KLAUSIMAS: Kuomet 1926 metais Steponas Darius išleido knygą apie „basketbolo taisykles“, jis šį žaidimą vadino ne krepšiniu, o sudurtiniu žodžiu, kurio antroji dalis jums gali priminti kitą olimpinę sporto šaką, kurioje leidžiama kamuolį laikyti tik viena ranka, o smūgiuoti kumščiu draudžiama. Kaip Steponas Darius vadino krepšinį?

ATSAKYMAS: KREPŠIASVYDIS. Tuo metu krepšinyje daug varymosi nebuvo, todėl natūralu, kad žaidimą pavadino pagal svarbiausią elementą – svaidymą į krepšį. Olimpinis sportas, kuriame negalima smūgiuot kumščiais ir valdyti kamuolio dviem rankom, yra vandensvydis.

Šaltinis: https://lt.wikipedia.org/wiki/Lietuvos_krep%C5%A1inis

KLAUSIMAS: Tokių valstybių bei teritorijų, be pačių JAV, pasaulyje yra keliolika. Tarp jų – Rytų Timoras, Panama, Palau ar net Ekvadoras. Kas vienija šias valstybes ir teritorijas?

ATSAKYMAS: DOLERIS / VALIUTA. Pasaulyje, be pačių JAV, yra dar trylika teritorijų bei nepriklausomų valstybių, kur oficiali valiuta yra JAV doleris (ne šiaip koks vietinis, o būtent JAV doleris). Rytų Timoras neturi savo valiutos, Panama turi valiutą (balboa), tačiau praktikoje daugiau visi naudojasi JAV doleriais, Palau taip pat neturi savo valiutos, Ekvadoras taip pat neturi savo valiutos. Be šių išvardintų, JAV doleriu oficialiai naudojasi Salvadoras, Maršalo salos ir t.t.

Šaltinis: https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_circulating_currencies

KLAUSIMAS: Lisabonoje prie Pedro IV aikštės galima išvysti veidrodį, kuris labiau skirtas vyrams su tam tikru atributu, o užrašas ant jo įsakmiai siūlo susitvarkyti savo minėtąjį atributą. Koks tai atributas?

ATSAKYMAS: KAKLARAIŠTIS. Portugalai skelbiasi, jog Lisabonoje yra vienintelis viešas pasaulyje veidrodis, kuris skirtas tam, kad žmonės galėtų susitvarkyti savo kaklaraiščius.

Šaltinis: https://floresecoreseamores.blogspot.com/2013/01/espelho-publico.html                

Ačiū, kad žaidėte. Lauksime jūsų po savaitės – pailsėjusių bei kupinų protingų atsakymų. Iki!

 

Akvilė Narbutienė

Trakų viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė

Trakai – Lietuvos kultūros sostinė 2020
QR kodas
Lietuvos savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacija
Skaitmeninio raštingumo mokymai
Trakų informacinis centras
Rock and roll bibliotekininkas
Eklasika
Interaktyvi biblioteka
Vilnijos vartai