Susitikimas su „Šv. Jono vaikais“

Liepos 11 dieną Šklėrių kaimo bibliotekoje įvyko susitikimas su bendruomeninių globos namų „Šv. Jono vaikai“ vaikais. Tai trys jaukios sodybos, įsikūrusios Jalovės, Apatiškių ir Gojaus kaimuose, Trakų rajone, kuriuose auga vaikai ir jaunuoliai nuo 4 iki 18 metų.

Tokių namų siekis, kad kiekvienas vaikas turėtų saugią aplinką, užmegztų artimus ryšius su auklėtojais ir kitais bendruomenės nariais. Sodybų aplinka leidžia atskleisti vaikų gebėjimus ir formuoti tinkamus socialinius bei kasdieninio gyvenimo įgūdžius. Čia jaunuoliai mokosi sutarti vieni su kitais, gaminti maistą, prižiūrėti savo aplinką bei atlikti įvairius namų ruošos darbus.

Vaikai lanko Trakų Vytauto Didžiojo, Rūdiškių ir Paluknio „Medeinos“ gimnazijas. Bibliotekoje lankėsi Apatiškių kaimo globos namų vaikai. Susitikimo metu vaikai papasakojo, kas jiems labiausiai patinka, kuo jie užsiima. Džiugu, kad mėgsta skaityti ir noriai tapo šios bibliotekos skaitytojais. Mielai sutiko dalyvauti bibliotekoje vykstančiuose renginiuose, padėti juos ruošti. Susitikimo metu buvo nutarta visapusiškai bendradarbiauti.

Danutė Vaičiulionienė

Trakų viešosios bibliotekos Šklėrių filialo vyr. bibliotekininkė