Susitikimas su politologais

Trakų viešojoje bibliotekoje spalio 21 d. vyko susitikimas su politologais Linu Kojala ir Vladimiru Laučiumi.

L. Kojala – Rytų Europos studijų centro (RESC) direktorius, taip pat šiuo metu yra Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto dėstytojas, asocijuotas ekspertas (Associate) Harvardo universiteto Daviso Rusijos ir Eurazijos studijų centro Derybų grupėje (Negotiation Task Force) bei tyrėjas (Research Fellow) analitiniame centre „Foreign Policy Research Institute“ (JAV). Gavęs prestižinę Fulbrighto stipendiją mokėsi Harvardo universitete JAV (2017–2018). Prieš įsidarbindamas RESC, L. Kojala dirbo žiniasklaidoje, taip pat Užsienio reikalų ministerijoje, vadovavo įvairiems tarptautiniams projektams, rengė akademinius tekstus, buvo kelių monografijų bendraautoris.

2019 metais pristatė knygą „Europa? Pokalbiai su prezidentais, ministrais, patarėjais ir taksistais apie mūsų ateitį“, kuri 2019 m. buvo pristatyta ir Trakų viešojoje bibliotekoje. 2020 metais išleido knygą „Baltieji rūmai ir Lietuva: Bushas, Obama, Trumpas..?“

V. Laučius – Rytų Europos studijų centro vyr. analitikas, naujienų portalo DELFI politikos apžvalgininkas (nuo 2008 m.), TV3 politinių aktualijų laidos vedėjas (nuo 2019 m.), keliolikos mokslinių tekstų politinės filosofijos ir politinės komunikacijos klausimais autorius. Publicistikos kryptys – politinio gyvenimo, informacinės erdvės, socialinių kultūrinių reiškinių analizė.

Svečiai pasidalino įžvalgomis apie karščiausius šiandien kylančius klausimus, apie Europos Sąjungos (ES) reikšmę Lietuvos gyvenimui, ekonomikai, piliečių lūkesčius, šalies svarbą būnant ES nare. Buvo aptarti aktualūs klausimai apie pandemiją, migracijos problemas ES, šiuo metu Europoje vyraujančias problemas, atsakė į susirinkusiųjų klausimus.

Irena Jocienė

Trakų viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė