Susitikimas su detektyvų autoriumi

Trakų viešojoje bibliotekoje trečiadienio popietę svečiavosi Vilius Mačiliūnas, buvęs kriminalinės policijos pareigūnas, parašęs ir išleidęs dvi intriguojančias detektyvines knygas – apysaką „9“ ir detektyvą „Blondinė gaus ko nori“.

Autorių kalbino Juozas Žitkauskas – asociacijų „Vilniaus dzūkuliai“ ir „Slinktys“ vadovas, literatas, skaitymo skatinimo projektų organizatorius.

Susitikimo metu J. Žitkauskas trumpai supažindino susirinkusius su asociacijos „Slinktys“ leidžiamomis knygomis, papasakojo, kaip tarp spausdinamų knygų atsirado naujo žanro V. Mačiliūno detektyvai.

Knygų autorius atskleidė, kas paskatino pradėti rašyti knygas ir prisidėti prie detektyvų kūrimo. Baigus darbą kriminalistikoje, kilo noras „pažaisti“ detektyvą, kažką pakeisti, įvesti emocijas, remiantis tikromis istorijomis, perteikti realius įvykius grožinės literatūros pagalba. Mintys ir siužetai, anot autoriaus, aplanko atsitiktinai, tuomet realūs įvykiai susipina su išgalvotomis istorijomis. V. Mačiliūnas teigė, kad sunkiausia pasakojimuose parinkti vardus ir pavardes, kad jos nebūtų susietos su panašiais tikrais įvykiais. Fantazija reikalinga ir kriminalistui, ir rašytojui. Kūrinyje dažniausiai susipina kelios tikros istorijos, apipintos autoriaus fantazija.

J. Žitkausko teigimu, V. Mačiliūno istorijoms būdinga gera pabaiga, autorius vedžioja skaitytoją labirintais iki pat pabaigos. Knygose herojai apipinti ir mistika. Knygų autorius pripažino, kad kriminaliniame darbe būna nemažai mistikos, kol išaiškėja tikri faktai.

Renginio metu autorius perskaitė kelias ištraukas iš savo knygų „9“ ir „Blondinė gaus ko nori“. Paminėjo, kad yra pradėtos dar kelios naujos istorijos, kurios laukia savo pasirodymo.

Renginio metu autorius atsakė į susirinkusiųjų klausimus. Klausytojai galėjo įsigyti autoriaus knygų.

Irena Jocienė

Trakų viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė