Startavo pirmasis XIII sezono „Auksinio proto“ žaidimas

XIII-ajame „Auksinio proto“ sezone Trakų viešojoje bibliotekoje jau startavo pirmasis žaidimas, o jame dalyvavo visos keturios senbuvių komandos, nusprendusios ir toliau antradienio vakarais tęsti intelektines kovas. Laimėję XII „Auksinio proto“ žaidimo sezoną, „Protoriaus“ komanda užleisti lyderių pozicijos neketina – XIII sezono pirmąjį žaidimą užbaigė pergale, surinkę 64 taškus ir atsakę į antrojo turo bonus klausimą. Sveikiname komandą užtikrintai startavus, o visiems dalyviams dėkojame už puikų vakarą. Antrąją vietą užėmė „Titnaginiai kirvukai“, surinkę 60 taškų ir atsakę į penktojo turo bonus klausimą, trečiąją vietą – „Išmanieji protai“, surinkę 58 taškus ir atsakę į ketvirtojo turo bonus klausimą, ketvirtąją – „Pozityvūs Trakai“, surinkę 44 taškus ir atsakę į antrojo turo bonus klausimą. Džiugu, jog visos komandos įveikė pasirinktus bonus klausimus!

Šiame žaidime komandoms teko atsakinėti į muzikinius klausimus, prisiminti įvairias enciklopedijas, įveikti įvairius klausimus apie JAV bei pakeliauti po Paryžių. Dalyviai džiaugėsi teisingai atsakę, juokėsi iš „šūvių pro šalį“ ir smagiai leido laiką.

Visus žaidimo rezultatus rasite čia: https://www.auksinisprotas.lt/gyvu-zaidimu-rezultatai/

PAVYZDINIAI ŽAIDIMO KLAUSIMAI:

KLAUSIMAS: Istorijos apie Šerloką Holmsą „Raudonplaukių lyga“ veikėjas Džabezas Vilsonas nusamdomas padaryti vieną sizifišką darbą, tačiau pasiūlymą priima, kadangi darbas gerai apmokamas. Tiesa, istorijos metu veikėjas sugeba užbaigti tik vieną dvidešimtšeštąją šio darbo dalį. Dviem žodžiais atsakykite – ką padaryti nusamdomas Džabezas Vilsonas?

ATSAKYMAS: PERRAŠYTI ENCIKLOPEDIJĄ. Džabezas Vilsonas šioje istorijoje nusamdomas dirbti, pasak darbdavių, vien dėl to, jog yra raudonplaukis, o darbas su plaukų spalva nė kiek nesusijęs – jis turi perrašyti visą Britanijos enciklopediją. Dėl šios keistos darbo vietos jis nusprendžia pasikonsultuoti su Šerloku Holmsu. Per visą šio kūrinio laiką Vilsonas spėja nudirbti tik 1/26 darbo – perrašyti raidės A dalį enciklopedijoje – kadangi angliškąją abėcėlę sudaro 26 raidės.

Šaltinis: https://en.wikipedia.org/wiki/The_Red-Headed_League

KLAUSIMAS: Amerikietis Johnas Steinbeckas JĄ pavadino „mirties bučiniu“, kadangi dauguma rašytojų po JOS daugiau nieko reikšmingo ir nebesukūrė. Mažiausiai dviem žodžiais atsakykite – kas JI?

ATSAKYMAS: NOBELIO PREMIJA / NOBELIO LITERATŪROS PREMIJA. JAV rašytojas Johnas Steinbeckas 1962 metais buvo apdovanotas Nobelio literatūros premija. Johnas Steinbeckas buvo vienas tų, kurie laikė Nobelio literatūros premiją „mirties bučiniu“ – dauguma rašytojų po jos gavimo daugiau nieko reikšmingo nebesukurdavo, taip pat rašytojai, gavę šią premiją, bijojo būti laikomi jau išsikvėpusiais, todėl Žanas Polis Sartras atsisakė šios premijos (tai buvo pirmasis toks atvejis).

Šaltinis: https://archive.nytimes.com/www.nytimes.com/books/97/05/25/reviews/bellow-talkmich.html

KLAUSIMAS: XIX amžiaus pradžioje ne Prancūzijoje vykęs įvykis nulėmė tai, jog iš Luvro muziejaus buvo pareikalauta grąžinti daugiau nei 2000 įvairių eksponatų. Koks tai įvykis?

ATSAKYMAS: VATERLO MŪŠIS. Valdant Napoleonui Luvro muziejaus kolekcija smarkiai išsiplėtė dėl meno darbų, konfiskuotų Napoleono karų metu iš Egipto, Ispanijos, Austrijos, Italijos bei kitų šalių. 1815 metais Napoleonui pralaimėjus Belgijoje vykusį Vaterlo mūšį, dalis eksponatų gražinti jų pirminiams savininkams. Restitucijos metu savininkams grąžinta daugiau nei 2000 paveikslų, 130 skulptūrų, daug dekoratyvinio meno kūrinių.

Šaltinis: shorturl.at/bABL5

Ačiū visiems už puikų vakarą!

Akvilė Narbutienė

Trakų viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė