Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos bei Europos dienos šventė

Trakų viešoji biblioteka tradiciškai kasmet organizuoja Europos dienos šventę. Praeitais metais dėl pandemijos jos organizuoti negalėjome, bet vis tiek minėjome. Šiais metais jau galėjome iš dalies švęsti šią šventę, kurios visi laukėme su nekantrumu. Tad pasitikdami Europos dieną, šventę organizavome gegužės 7 d. kartu su Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena.

Kieme prie bibliotekos skambėjo 2021 m. Eurovizijos dainos. Veikė knygų kiemelis „Antras knygos gyvenimas“, kuriame skaitytojai dalijosi atneštomis knygomis, o visi norintys galėjo jiems patikusias knygas pasiimti. Šventę aplankė ir Trakų lopšelio-darželio „Ežerėlis“ priešmokyklinės grupės vaikučiai su auklėtoja Birute Vaicekauskiene ir atnešė savo piešinių. Juos galima buvo apžiūrėti parodoje „Aš – europietis“ (šią parodą iki gegužės 17 d. galima aplankyti viešojoje bibliotekoje).

Šventė prasidėjo 12 val. V. Ramoškos trimito garsams suskambėjus, buvo pakeltos Lietuvos Respublikos ir Europos Sąjungos vėliavos. Sveikinimo žodį tarė LR Seimo narys K. Vilkauskas, kuris pasveikino visus susirinkusius bibliotekininkus, spaudos atstovus, rašytojus ir knygų skaitytojus su Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena bei visoms rajono bibliotekoms padovanojo po grožinės literatūros knygą. Palinkėjo smagiai sutikti Europos dieną. Apie knygos aktualumą gyvenime ir vieningos Europos Sąjungos svarbą, sveikinimo žodį tarė Trakų rajono savivaldybės administracijos direktorius Andrius Šatevičius. Visus susirinkusius su šventėmis pasveikino Trakų miesto seniūnė V. Puišienė, kuri Trakų viešajai bibliotekai padovanojo Lietuvos istorinę vėliavą.

Susirinkusieji buvo pakviesti sudalyvauti virtualioje viktorinoje „Pažink knygą ir Europą!“. Geriausiai atlikę užduotis buvo apdovanoti prizais.

Vakare, nuo 17 val., trakiškiai nuotaikingai leido laiką dalyvaudami „Knygos teatro“ interaktyviame spektaklyje „Visos mes – Ievos“ (rež. R. Dominaitytė, aktorės: R. Dominaitytė ir R. Kutinaitė), už kurį esame dėkingi rėmėjui – Trakų rajono savivaldybei, taip pat dėkojame ir šventės partneriui – Trakų kultūros rūmams.

Irena Jocienė

Trakų viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė