Sostinės „AP galerija“ Trakų viešojoje bibliotekoje pristato jau antrą parodą

Sostinės „AP galerija“ Trakuose pristato asmeninę abstrakcionisto Evaldo Vilkončiaus tapybos parodą „Abstraktūs naktinėjimai“. Paroda veiks nuo balandžio 10 dienos iki gegužės 13 dienos Trakų rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje.

Tarp Panevėžio ir Vilniaus gyvenantis dailininkas kurti pradėjo prieš beveik dešimtmetį. Pradžioje dailė – tapyba jam buvo tik paprastas užsiėmimas. Tačiau laikui bėgant, tai tapo vis didesniu ir įdomesniu pomėgiu bei gyvenimo dalimi. Sužavėtas itin plačiu tapybos raiškos lauku ir eksperimentuodamas su dažais, menininkas pradėjo krypti į abstrakciją. Jos dėka išmoko tapyboje išreikšti save taip, kaip jam atrodė geriausia.

„Evaldas Vilkončius yra įdomių abstrakcijų kūrėjas. Nepretenduodamas į didelius formatus, dailininkas  mažose drobėse panyra į itin ryškių spalvinių plokštumų konstravimą, suteikdamas joms energijos, emocinės įkrovos per kompoziciją ir ritmą. Šioje parodoje dominuoja vitražiniais stiklo dažais sukurti paveikslai. Autorius kviečia pažinti šalia ar viduje žmogaus esančią kitą realybę, kurios nesimato, bet kurią galima pajausti, net išgirsti,“ – sako parodą pristatanti galerininkė Vilma Jankienė.

Pagrindiniai dailininko kūrinių veikėjai yra erdvė ir joje pasklidusi spalvų materija. Tai ištapytoje drobėje tampa gausiomis formomis, dėmėmis. Drobėse dėmesys skirtas ne dažų gausai, o grynų spalvų ryšiams, tarpusavio įtampai. Savo tapybą autorius įvardina kaip ilgą eksperimentą. Dailininkas dažnai nesistengia naujam paveikslui suteikti pavadinimo ar temos. Tai daro sąmoningai – nenori žiūrovui suteikti per daug informacijos, kuri ribotų kūrinių suvokimą. Tapydamas laisvai, autorius žiūrovui suteikia suvokimo laisvę.

Dailininkas parodose dalyvauja nuo 2009 m. Yra surengęs parodų Lietuvoje ir Latvijoje.

„AP galerija“

Galerininkė Vilma Jankienė