Šokam ir šėliojam, daineles dainuojam

Sausio 14-osios rytą, jaukiose Trakų vaikų literatūros skyriaus patalpose, vyko smagus rytmetis mažiesiems „Šokam ir šėliojam, daineles dainuojam“. Dalis dalyvių, jau pamėgę šiuos užsiėmimus, susipažino su naujokais – pirmą kartą atradusiais edukacines veiklas vaikams. Linksminomės kultūringai, remiantis Vandos Mockevičienės knyga  „Šoka šarka ir genys“.

Vanda Mickevičienė savo knygelėje perduoda didelį turtą – tautosaką, papročius, skirtą į pasaulį atėjusiems naujiems žmogučiams. Meilės mūsų protėvių puoselėtai etnokultūrai autorė sėmėsi iš savosios dzūkiškos aplinkos. Džiaugėmės galėdami pasidalinti šia brangia etnografine medžiaga bei pasiklausyti ir pasimokyti naujų ir negirdėtų papročių.

Edukacijos esmė – dainelės, mylavimai, lopšinės. Drauge dalinomės savo jau žinomomis skanduotėmis, žaidimais, išmoktais iš tėvų, senelių. Prisiminėme žaidimus: „Mylu, mylu, spuc“, „Joja, joja Jonas“, „Ploju, ploju katukį“, „Katu katu katutes“, „Ganau, ganau avelas“. Atradome ir kitus pajuokinimus, mankšteles-žaidimus: „Bėgs pelytė vandenėlio“, „Džyru džyru – duok pipirų“, „Upa upa ką čia supa“, „Kiauras puodas“, „Kepu kepu kepaliuką“.

Edukacijoje netrūko vaikų klegesio ir juoko, mamyčių veiduose švietė plačios šypsenos. Trakų vaikų literatūros skyrius džiaugiasi bendryste ir nekantriai laukia kitų susitikimų.

Giedrė Streckienė

Trakų viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriaus vyr. bibliotekininkė