Smagi vilnos vėlimo edukacija Bijūnų bibliotekoje

Bijūnų bibliotekininkė pakvietė bijūniškius išmėginti savo gebėjimus vilnos vėlime. Edukaciją pravedė meistrė Viktorija Stankevičienė.

Vilna nuo pat akmens amžiaus iki šių dienų buvo ir yra vertinama kaip vienas geriausių natūralių audinių. Vilna ne tik puikiai šildo, bet ir yra atspari dėvėjimuisi, glamžymuisi, turi savybių išstumti drėgmę. Vilna išgaunama perdirbant avių, ar kitų vilną auginančių gyvūnų „plaukus“. Vilna skiriasi savo pluoštų storiu ir ilgiu, tad skiriasi ir vilnos savybės. Pigiausia vilna „kanda“ labiausiai. Ji bus kieta, turės daug atsiskiriančių plaušelių. Kokybiška vilna yra kur kas švelnesnė ir beveik „nesikandžioja“, todėl tiks ir jautresnės odos žmonėms.

O šiais laikais vilna naudojama ne tik aprangai, bet ir pramogai. Vilnos vėlimas atrastas jau seniai, tačiau iki šių laikų ši vėlimo technika nėra užmiršta. Tai viena seniausių neaustinių medžiagos formų, kuriai pasigaminti nereikia naudoti jokių rišamųjų elementų, tik mechaninio darbo, karščio ir vandens. Ir rezultatas garantuotas – tvirtas vilnos pluoštas.

Nuoširdžiai dėkoju edukacijos vadovei Viktorijai Stankevičienei už suteiktas žinias ir pagalbą įgyvendinant sugalvotus darbelius. Ne tik išmokome atskirti tikrą vilną nuo padirbtos, bet ir pasigaminome nuostabiausių talismanų.

Inga Gackienė

Trakų viešosios bibliotekos Bijūnų filialo vyr. bibliotekininkė