Šklėrių bibliotekoje – popietė gyvūnų mylėtojams

1931 m. Florencijoje (Italija) Tarptautinės gyvūnų globos konferencijos dalyviai nusprendė spalio 4-ąją, Šv. Pranciškaus mirties dieną, švęsti kaip Pasaulinę gyvūnų globos dieną. Krikščionys laiko Šv. Pranciškų gyvūnų globėju, todėl ši diena buvo paskelbta ir Pasauline gyvūnijos diena. Lietuvoje Pasaulinė gyvūnų diena pradėta minėti nuo 2000 m. Šios dienos misija – pagerbti visas gyvūnų gyvybės formas bei žmonijos ir gyvūnijos tamprų ryšį, padėkoti gyvūnams už jų didžiulę svarbą žmonių gyvenime, suteikiant žmogaus gyvenimui daugiau džiaugsmo ir prasmės.

Šios dienos paminėjimo proga Šklėrių bibliotekoje buvo surengta popietė, kurios metu bibliotekininkė papasakojo apie tai, kaip skatinama susimąstyti apie gyvūnijos apsaugą, gyvūnų teises ir jų priežiūrą. Popietės metų jaunieji lankytojai supažindino savo draugus su gyvūnais, kuriuos augina. Papasakojo, kaip juos prižiūri, kuom maitina bei apie jų elgesį.

Susirūpinimas gyvūnų gerove yra grindžiamas pripažinimu, jog gyvūnai yra jautrios būtybės, gebančios jausti skausmą, kentėti, turinčios individualių poreikių. Renginio dalyviai pritarė, kad pagarba gyvūnams ir jų teisių bei laisvių užtikrinimas turėtų būti kiekvieno mūsų moralės norma.

Danutė Vaičiulionienė,

Trakų viešosios bibliotekos Šklėrių filialo vyr. bibliotekininkė