Šimtmečio programavimo valanda

Lapkričio 25 dieną įvairiuose Lietuvos miestuose tūkstančiai vaikų susirinko į pasaulinės „Hour of Code“ iniciatyvos renginį –  Šimtmečio programavimo valandą. Šie metai ypatingi tuo, kad organizatoriai parengė išskirtines programavimo užduotis vaikams. Pirmą kartą jaunieji kūrėjai programavimą pažino atlikdami ne visam pasauliui skirtas, o specialiai Lietuvai sukurtas užduotis, kvietusias pažinti modernios Lietuvos šimtmečio įvykius ir herojus. Renginio iniciatorė – kūrybinių technologijų akademijos „bit&byte” komanda programavimo užduotis kūrė kartu su iliustratore Aiste Papartyte.

Kaip atkartoti Baltijos kelią? Kaip sukurti savo unikalų liaudišką šokį? Kaip pagerinti Rūtos Meilutytės rekordą? Kaip sudėlioti visus Valdo Adamkaus pasiekimus ir apdovanojimus? Kaip padėti Liudui Mažyliui greičiau rasti Nepriklausomybės Akto originalą ir kaip atkartoti Dariaus ir Girėno skrydį per Atlantą? – visą tai padėdami vieni kitiems, sprendė jaunieji Lietuvos programuotojai, tarp jų ir Lentvario miesto bibliotekos lankytojai.

Šimtmečio programavimo valanda tapo integruota virtualia Lietuvos istorijos, kultūros ir programavimo pamoka 6–14 metų vaikams. Šio projekto idėja – technologijų pažinimas per kūrybą. Nuo mažumės lavinant kūrybinį mąstymą plečiamas vaikų akiratis bei ugdomos savybės, padedančios pažvelgti į problemas kitu kampu.

Valanda su kūrybinėmis technologijomis prabėgo nepastebimai. Lauksime kitų metų!

Lentvario bibliotekos informacija