Septintojo „Auksinio proto“ atgarsiai

Septintojo „Auksinio proto“ atgarsiai

Štai prabėgo ir septintasis „Auksinio proto“ žaidimas, į kurį sugrįžo ir pailsėjusi komanda „Žinių kooperatyvas“. „Protorius“, „Išmanieji protai“ ir „Žinių kooperatyvas“ – trys muškietininkai bibliotekos protmūšio kovose. Trečią vakarą iš eilės niekam nenusileido ir pergalę iškovojo „Išmanieji protai“, surinkę 82 taškus. Sveikiname nugalėtojus!

Šiame žaidime komandoms teko atsakinėti į muzikinius klausimus, žaisti gyvatėlę – kai vieno klausimo atsakymo paskutinės dvi raidės yra kito atsakymo pirmos dvi raidės, bei nukeliauti į Sankt Peterburgą. Kaip ir visada, vakaras praėjo įdomiai, smagiai bei azartiškai.

Žaidimo rezultatus rasite čia: https://www.auksinisprotas.lt/gyvu-zaidimu-rezultatai/

PAVYZDINIAI ŽAIDIMO KLAUSIMAI:

KLAUSIMAS: 2021 metų spalio pradžioje vienoje iš Londono aikščių buvo sukurta instaliacija iš devynių skirtingo dizaino atributų, kurie iš tiesų parke buvo JIE – taip buvo paminėtas filmo „Haris Poteris ir Išminties akmuo“ išleidimo dvidešimtmetis. Dviem žodžiais atsakykite – kas JIE?

ATSAKYMAS: APŠVIETIMO STULPAI. Klausime yra kalbama apie devynis burtų lazdelių formos šviečiančius stulpus, kurie Leičesterio aikštėje buvo įrengti kaip filmo „Haris Poteris ir Išminties akmuo“ premjeros dvidešimtmečio simbolis. Filmo premjera įvyko šioje aikštėje 2001 metų lapkričio 16 dieną, o instaliacija įrengta iš anksto (mat iki lapkričio dar liko kelios savaitės).

Šaltinis: https://www.independent.ie/entertainment/movies/giant-wands-bring-harry-potter-magic-back-on-20th-anniversary-of-film-release-40945854.html 

KLAUSIMAS: Ši Lietuvos gyvenvietė yra laikoma didžiausia, turinčia kaimo statusą. Iš jos kilęs yra olimpietis Mindaugas Pukštas, 2004 metais Atėnuose dalyvavęs maratono rungtyje. Joje taip pat galima rasti forto likučius, menančius 1863 metų sukilimą, ir neseniai įrengtus saulės laikrodį bei diskgolfo parką. Kokia tai gyvenvietė?

ATSAKYMAS: DOMEIKAVA. Domeikava yra kaimas Kauno rajone, kuris ypatingas tuo, jog yra laikomas didžiausiu Lietuvos kaimu (2017 metų duomenimis, čia gyveno 8,8 tūkst. asmenų). Taip pat Domeikava dabar laikoma Kauno miesto dalimi, nors oficialiai Kauno miestui ir nepriklauso.

Šaltinis: https://lt.wikipedia.org/wiki/Domeikava 

KLAUSIMAS: 2002 metais Sankt Peterburge buvo atkurtas festivalis, kurį įsteigė dar Petras Didysis. Festivalis yra skirtas JAI – tam, kas padėjo miesto gyventojams ištverti 872 dienas trukusią miesto blokadą. JAI skirtas festivalis, o tiksliau – šventė, vyksta ir Lietuvoje. Tiesa, Sankt Peterburge jis vyksta gegužę, o ne žiemos metu, kaip kad Lietuvoje. Kas yra JI?

ATSAKYMAS: STINTA. Sankt Peterburge stintos yra vietinis delikatesas, o šios žuvys buvo pagrindinis miesto gyventojų maisto šaltinis blokados metu. Prie miesto esančioje Baltijos jūros įlankoje šių žuvų yra gausu. Stintos žinomos dėl savo „agurkų“ kvapo. Viena iš legendų pasakoja, kad šių žuvų gausa buvo viena iš priežasčių čia įkurti miestą. Lietuvoje žiemos metu vyksta „Stintapūkio“ šventė, kurios metu šios žuvys bumbinimo metodu yra gaudomos. Pirmą kartą Kuršių nerijoje ši šventė surengta 2012 metais.

Šaltinis: https://www.bbc.com/travel/article/20190905-the-tiny-fish-that-founded-st-petersburg 

 

Ačiū visiems už žaidimą! Likite sveiki ir sumanūs!

 

Akvilė Narbutienė

Trakų viešosios bibliotekos vyr. bibliografė

Lietuvos savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacija
Skaitmeninio raštingumo mokymai
Interaktyvi biblioteka
Vilnijos vartai
Rock and roll bibliotekininkas
Darbo skelbimai
Trakų informacinis centras
Eklasika