Saugesnio interneto savaitės popietė Grendavės bibliotekoje

Kasmet Saugesnio interneto savaite siekiama atkreipti dėmesį į kylančias problemas internete ir pasirinkti temą, kuri atspindėtų dabarties aktualijas. Grendavės biblioteka, norėdama prisidėti prie šios įdomios ir naudingos visiems akcijos, surengė popietę „Saugus duomenų saugojimas internete“, kurios tikslas – atkreipti dėmesį į saugų naudojimąsi internetu bei viešą savo duomenų pateikimą.

Su jaunaisiais bibliotekos lankytojais apžvelgėme elektronines svetaines www.epilietis.eu bei www.prisijungusi.lt, iš kurių pasisėmėme daugiau naudingos informacijos apie saugų naudojimąsi internetu ir kt. elektroninėmis paslaugomis. Sužinojome, kodėl negalime viešai skelbti savo asmens duomenų ir kaip saugiai elgtis su skaitmeninėmis technologijomis. Popietės eigoje pildėme asmens duomenų pateikimo internete anketas, vadovaudamiesi saugiais patarimais. Nuolat besilankydami svetainėje www.draugiskasinternetas.lt, galime gauti naujausią informaciją apie interneto saugos problemas, jų sprendimą bei medžiagos mokymuisi ir tobulėjimui.

Drauge su popietės dalyviais priėjome prie išvados, kad jei internete saugiai elgsies su savo duomenimis, tai ir internetas tau bus draugiškas.

Regina Karpičienė

Trakų viešosios bibliotekos Grendavės filialo vyr. bibliotekininkė