Rykantų bibliotekoje pražydo gėlės

Lašininis nugalėtas, Morė sudeginta, žiema išvaryta, pagaliau ateina pavasaris. Nuo senų laikų pirmą pavasario mėnesį, kovą, žmonės tapatina su medžiais ir gėlėmis. Artėja Tarptautinė moters diena. Ta proga Rykantų bibliotekoje eksponuojama Galinos Kaminskienės darbų paroda „Gėlės Mamai“.

Nuo seno įprasta įvairiomis progomis dovanoti gėles moterims ir merginoms. Gėlės laikomos ypatingu meilės ir pagarbos ženklu. Kiekviena moteris mėgsta gėles ne tik gauti, bet ir dovanoti. Kad gėlės ilgiau žydėtų ir džiugintų mūsų mylimų žmonių akis, dažnai renkamės gėles vazonuose. Labiausiai mėgstamos ir laukiamos yra skintų gėlių puokštės. Dovanojant gėles, reikia nepamiršti, kad ne visos moterys mėgsta gyvas gėles. Vienos jų gali būti alergiškos šiems augalams, kitos taip uoliai saugo gamtą ir rūpinasi ekologija, kad tiesiog negali matyti „nužudyto, mirštančio“ augalėlio savo namuose. Ekologiškas sprendimas tokiu atveju – gėlės iš popieriaus.

Savo rankomis padaryta popierinių gėlių puokšte kartais galima pradžiuginti labiau už pirktines gėles ir ji bus išsaugota ilgam. Tuo įsitikino Galina Kaminskienė pabandžiusi padaryti savo pirmas gėlytes. Žinoma, moteriai reikėjo daug kantrybės, bet ji nenuleido rankų ir šiandien savo darbais džiugina draugus ir pažįstamus. Jos darbais gali grožėtis ir Rykantų bibliotekos lankytojai. Bibliotekoje eksponuojama Galinos Kaminskienės darbų paroda „Gėlės Mamai“. Parodą sudaro 14 gėlių puokščių. Gaminant kompozicijas panaudotas kelių spalvų krepinis bei gofruotas popierius ir dekoravimo priemonės: saldainiai, karoliukai, juostelės ir pan. Parodoje rasime rožių, tulpių, narcizų bei bijūnų žiedų.

Popierinės gėlės – dirbtinis grožis, bet jų neginčijamas pranašumas – amžinasis „žydėjimas“.

Barbara Jocienė

Trakų viešosios bibliotekos Rykantų filialo vyr. bibliotekininkė