Rykantų biblioteka ruošiasi Velykoms!

Artinasi Velykos, kai visa šeima susirinks prie stalo valgyti Velykinių pusryčių. Net mažiausieji žino, kad artėjanti šventė siejasi su margučiais. Marginti, ridenti ir daužyti margučius – smagus užsiėmimas. O dar labiau vaikai laukia Atvelykio, kurio metu visoje Lietuvoje vyksta Vaikų Velykėlės – šventė pirmiausia vaikams, o kartu ir visai šeimai. Tai diena pilna žaidimų bei konkursų. Rykantų bibliotekos lankytojai pradėjo jai ruoštis iš anksto. Konkurso „Vaikų Velykėlės“ dalyviai aktyviai dalyvauja Didžiojo margučio muliažo marginime, savo popierinius margučius puošia raštais, ornamentais ir klijuoja ant Didžiojo margučio.

Balandžio 4 d. prie šios veiklos pasijungė ir Rykantų universalaus daugiafunkcio centro darželio auklėtiniai, kuriuos lydėjo auklėtoja Nelė Petkevičienė. Kūrybinių dirbtuvių „Mano spalvingas margutis“ metu mažieji susipažino su konkurso „Vaikų Velykėlės“ tikslais, buvo mokomi puoselėti lietuviškas tradicijas, susipažino su margučių marginimo raštais. Vaikų fantazija beribė: atsirado margučių su saldainiais, robotais bei transformeriais. Darbą lydėjo gera nuotaika. Kiekvienas galėjo savo margučiu papuošti Didįjį margutį. Vaikai noriai pozavo nuotraukoms, žaidė, vartė bibliotekos knygas. Darželinukai ir vėl apsilankys bibliotekoje pagrindinės šventės „Vaikų Velykėlės“ metu, atsineš margučių bei dalyvaus margučių ridenime bei kituose žaidimuose.

Iki Didžiojo margučio užbaigimo lieka visai nedaug, todėl visi norintys prisidėti prie veiklos yra laukiami Rykantų bibliotekoje. Čia rasite darbui reikalingas priemonės ir puikią kompaniją.

Plačiau apie konkursą: http://www.naisiuvasara.lt/konkursai/vaiku-velykeles/

Barbara Jocienė,

Trakų viešosios bibliotekos Rykantų filialo vyr. bibliotekininkė