Rūdiškių bibliotekoje vyko Nacionalinė viktorina

Vasario 16 d. Lietuvos valstybė  švęs savo šimtmetį – datą, kuri lyg tiltas jungia 1253 m. liepos 6 d. gimusią senąją Lietuvą ir 1990 m. kovo 11 d. atkurtą nepriklausomą Lietuvą. Šia proga portalas 15min.lt kvietė pasitikrinti žinias apie savo gimtąjį kraštą ir sudalyvauti unikaliame renginyje – Nacionalinėje viktorinoje!

Nacionalinė viktorina anksčiau jau buvo rengiama 2013 ir 2014 metais, dabar Lietuvos šimtmečio proga ji sugrįžo atsinaujinusi ir dalyviams paruošė  klausimus tik apie Lietuvą.

Sausio 27 dieną 28-iuose Lietuvos miestuose bei 4-iuose užsienio miestuose – Londone, Kopenhagoje, Osle ir Briuselyje – susirinkę žmonės tikrino savo žinias apie Lietuvą. Dalyviai turėjo atsakyti į 240 klausimų apie Lietuvos istoriją, geografiją, kultūrą, visuomenę, žmones, kūrybą, tradicijas ir sportą. Per nustatytą laiką reikėjo įrašyti kuo daugiau teisingų atsakymų. Viktorina buvo suskirstyta į du kėlinius, trunkančius po vieną valandą, kiekvienas kėlinys turėjo 120 klausimų.

Rūdiškių biblioteka buvo viena pirmųjų įsiliejusi į organizatorių gretas – sulaukėme 5 dalyvių, pasiryžusių  pademonstruoti savo žinias. Trys valandos prabėgo akimirksniu. Pasak vieno dalyvio, laiko galėjo būti ir daugiau, nes jo pritrūko.

Sekmadienį visi atsakymai buvo nuvežti į Vilnių ir perduoti viktorinos organizatoriams. Jau visai netrukus apdovanojimų ceremonijos metu bus paskelbti tiek kiekvienos temos nugalėtojai, tiek atskirų miestų čempionai, tiek bendras visos viktorinos nugalėtojas, o daugiausiai taškų kiekviename mieste surinkęs dalyvis taps savo miesto čempionu.

Džiaugiamės, kad rūdiškiečiai turėjo galimybę sudalyvauti tokioje viktorinoje ir su nekantrumu laukiame savo miesto čempiono paskelbimo!

Danguolė Paliulienė,

Trakų viešosios bibliotekos Rūdiškių filialo vyr. bibliotekininkė