Rūdiškių bibliotekoje svečiavosi Gintarė Adomaitytė ir leidyklos „Gelmės“ atstovės

Kovo 9 dieną Rūdiškių miesto bibliotekoje knygų mylėtojai – Rūdiškių gimnazijos moksleiviai su mokytojomis Loreta Masiene ir Vita Patinskiene – susitiko su įvairiausių literatūros konkursų laureate, jaunųjų skaitytojų pamėgta rašytoja Gintare Adomaityte, leidyklos „Gelmės“ redaktore Kristina Noreikiene ir direktore, vertėja Vida Bėkštiene.

Gintarė Adomaitytė – žurnalistė, eseistė, scenaristė, rašytoja, knygų „Debesėlis ieško vardo“, „Pasaka apie liūdną arklį“ autorė, rašanti ir vaikams, ir suaugusiems. Autorė pažįstama iš publikacijų „Šiaurės Atėnuose“, „Gimtajame žodyje“, „Rubinaityje“, iš dokumentinių ir vaidybinių filmų „Burtai“, „Dvare“, „Ar yra Venecija“, „Birželio ledas“. Lietuvos radijas vakarais paseka jos pasakų.

VšĮ „Gelmės“ yra šeimos leidykla, savo veiklą pradėjusi prieš 6 metus. Leidykla bendradarbiauja su žinomais rašytojais, dailininkais, vertėjais ir kt. „Gelmės“ leidžia tiek Lietuvos, tiek užsienio autorių grožinę ir negrožinę literatūrą, skatindama skaitytojus pažinti ne tik žinomų autorių kūrinius, bet ir atrasdama, pristatydama naujus vardus. Tarp leidyklos leidžiamų knygų yra daugybę pasaulinio masto apdovanojimų pelniusios knygos, įtrauktos į rinktinės literatūros ar mokiniams rekomenduojamų perskaityti knygų sąrašus.

Susitikimo metu Gintarė Adomaitytė sakė, kad knygų derlius kiekvienais metais yra gausus, teikiantis malonumą įvairiausių skonių skaitytojams. Nemažai kalbėjo apie knygas, kurias išleido leidykla „Gelmės“, pabrėždama, kad prie knygų pasirodymo lietuvių kalba daugiausiai prisideda vertėjai. Tikriausiai nebeliko nė vienos „Gelmių“ išleistos knygos suaugusiems, paaugliams ar vaikams, kurios nebūtų perskaičiusi Gintarė. Ji papasakojo ne tik jų turinį, bet ir ištisas istorijas – kas toks jos autorius, o kas pagrindinis herojus ir kodėl reikėtų tą knygą perskaityti.

Leidyklos „Gelmės“ redaktorė Kristina Noreikienė ir vertėja Vida Bėkštienė kalbėjo apie leidyklos „Gelmės“ įkūrimą, supažindino susirinkusius klausytojus su vertėjo ir leidėjo darbu, atskleidė leidybos darbo pobūdį, leidinių turinį, tematikos aktualumą. Pasak Kristinos, „ši idėja – įsteigti savo įmonę – šeimoje brendo jau seniai, mamai dar dirbant „Gimtojo žodžio“ leidykloje, kurios veikla vis labiau geso“. Šeima tam pritarė ir visi užsidegę nėrė į savo išsvajotąją veiklą. Šiandien leidyklos kraityje – pusšimtis įvairiausių knygų – nuo poezijos iki filosofijos, nuo vaikams skirtų eiliuotų galvosūkių iki spalvinių, nuo intriguojančių romanų iki tikrų istorijų ar memuarų.

Svečiai šiltai ir maloniai bendravo su bibliotekos lankytojais, atsakė į pateiktus klausimus. Renginio pabaigoje susirinkusiems besišnekučiuojant buvo galima iš arčiau susipažinti su leidyklos „Gelmės“ išleistomis knygomis.

Laima Franckevičienė

Trakų VB Rūdiškių filialo vedėja