Rūdiškių bibliotekoje – senjorų dienos internete

Rūdiškių bibliotekoje – senjorų dienos internete

Šiais metais jau tradicine tapusi akcija „Senjorų dienos internete“ vyko spalio 19–23 d. Projekto „Prisijungusi Lietuva“ organizuojama akcija siekė sudominti Lietuvos senjorus drąsiau naudotis šiuolaikinėmis išmaniomis technologijomis, žinoti saugaus elgesio taisykles internete bei kritiškai vertinti informaciją.

Rūdiškių miesto bibliotekoje spalio 19–23 d., kasdien nuo 11 val. lankytojai stebėjo vaizdo transliacijas skirtingomis temomis: „E. sveikata: judėkime ir sau padėkime“, „E. laisvalaikis: stebėkime ir kurkime“, „E. paslaugos: patogiai ir saugiai“ ir „E. sodas: planuokime virtualiai, sodinkime realiai“. Transliacijų metu savo sričių specialistai dalijosi žiniomis, jiems buvo galima užduoti klausimų.

Pirmoje internetinėje transliacijoje „E. sveikata: judėkime ir sau padėkime“ pateikta naudingos informacijos apie sveiką gyvenseną, kaip savo išmanųjį įrenginį panaudoti geros savijautos palaikymui ir gamtos turtais sustiprinti imunitetą.

„E. laisvalaikis: stebėkime ir kurkime“ – lankytojai sužinojo, kur ir kaip galima peržiūrėti vakar ar dar anksčiau Lietuvos televizijos rodytas mėgstamas laidas ar filmus.

Rūdiškių miesto bibliotekos lankytojus labiausiai sudomino seminaras  „E. paslaugos: patogiai ir saugiai“ – trumpai ir aiškiai įvairių bankų ekspertai papasakojo elektroninės bankininkystės naujoves. Transliacijoje taip pat buvo pasakojama, kaip veikia paštomatai, kaip greitai ir saugiai išsiųsti ar atsiimti siuntą.

„E. saugumas: draugaukime ir neapsigaukime“ – toks pavadinimas ketvirtosios transliacijos, kurioje buvo aptarti bendravimo virtualioje erdvėje privalumai ir trūkumai, pvz., ką daryti, kai kažkada įsigyta prekė „persekioja“ jus vos tik atsidarius interneto naršyklę?

Penktoje internetinėje transliacijoje „E. sodas: planuokime virtualiai, sodinkime realiai“ – kalbėta, kur ir kaip internete rasti aktualią informaciją daržo, sodo, gėlių auginimo klausimais. Vertingais patarimais pasidalijo dr. Algirdas Amšiejus.

Primename, internetinių seminarų įrašai yra saugomi svetainėje „Prisijungusi Lietuva“, tad juos galima bet kada peržiūrėti.

Mūsų lankytojai praturtino savo žinias, patobulino skaitmeninius įgūdžius. Džiaugiamės lankytojų žingeidumu ir noru dalyvauti seminaruose.

 

Laima Franckevičienė

Trakų viešosios bibliotekos Rūdiškių filialo vedėja

Trakai – Lietuvos kultūros sostinė 2020
QR kodas
Lietuvos savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacija
Skaitmeninio raštingumo mokymai
Trakų informacinis centras
Rock and roll bibliotekininkas
Eklasika
Interaktyvi biblioteka
Vilnijos vartai