Rūdiškių bibliotekoje – paroda Adomui Mickevičiui

Rūdiškių bibliotekoje veikia paroda, skirta Adomui Mickevičiui, žymiam lietuvių ir lenkų poetui, dramaturgui, publicistui, visuomenės veikėjui, gyvenusiam audringu istorijos laikotarpiu.

Adomo Mickevičiaus kūryba – tai gili tėvynės meilė, sukrečianti kančia, maištaujanti dvasia, nuolatinis gėrio ir grožio siekimas, nostalgija ir viltis. Poeto ryšiai su Lietuva labai platūs. Beveik visuose žymiausiuose jo kūriniuose vienu ar kitu būdu iškyla lietuviški motyvai, tai ir jo draugai ir bičiuliai, ir studijos Vilniaus universitete. Be to, pats Adomas Mickevičius įvairiomis progomis dažnai pareikšdavo, jog yra lietuvis.

Parodos „Žvelk širdimi tik į širdį!“ stenduose glaustai pateikiami svarbiausieji poeto biografijos faktai, pateikiami jo įžymiausi kūriniai. Medžiaga išdėstyta chronologine seka ir apima įvairiaspalvį poeto gyvenimo ir veiklos laikotarpį. Įdomiausi faktai apie Adomą Mickevičių suteikia informacijos pateikimui gyvumo ir spalvingumo.

Keliaujanti paroda „Žvelk širdimi tik į širdį!“ parengta Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos darbuotojų, vykdant projektą „Adomo Mickevičiaus paveldas pasaulyje“, jį remia Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.

Maloniai kviečiame apsilankyti Rūdiškių bibliotekoje (Statybininkų g. 23). Parodą bus galima apžiūrėti iki rugpjūčio 1 dienos.

Danguolė Paliulienė

Trakų VB Rūdiškių filialo vyr. bibliotekininkė