Rūdiškių bibliotekoje paminėtas Vytauto Petkevičiaus 90-metis

Gegužės 28 dieną rašytojui Vytautui Petkevičiui būtų sukakę 90 metų.

Jį vadino nepatogiu žmogumi, metų metus jo knygas leidyklos laikydavo stalčiuose. Iš paskutiniųjų jėgų rašytojas visada gynė savo žodį. Ne visada ir ne viską galėjo apginti, bet, kaip sakė Didysis medžiotojas Mikas Pupkus, Vytauto Petkevičiaus herojus iš to paties pavadinimo knygos, „Tik tam nieko nenutinka, kas namie kiauras dienas rūgsta, kas galvą po pagalve pakišęs miega arba storų knygų neskaito.“

Rašytojas yra parašęs daugiau kaip 30 knygų, jos išverstos į 22 kalbas. Kino filmai „Taranas“ ir „Duona“ pastatyti pagal jo scenarijus. Rašė tiek vaikams, tiek suaugusiems, už indėlį vaikų literatūrai – ypač vertinamas. Apysakos „Didysis medžiotojas Mikas Pupkus“, „Molio Motiejus – žmonių karalius“, „Kodėlčius“ mielai skaitomos ir dabar.

Palinkėjome nerūgti kiauras dienas namie, nemiegoti galvą pakišus po pagalve ir skaityti knygas. Ir, kadangi, birželio pirmasis sekmadienis skirtas Tėvo dienai, skaitėme ištrauką iš Vytauto Petkevičiaus knygos „Kodėlčius“ pavadinimu „Tėtis“. Įdomi detalė, kad šios knygos herojaus Kodėlčiaus prototipas yra rašytojo dukra – Liudmila Petkevičiūtė.

Vaizdo įrašas patalpintas Rūdiškių bibliotekos socialinėje Facebook paskyroje, kviečiame pasižiūrėti ir paklausyti http://inx.lv/Vtjz

Danguolė Paliulienė

Trakų VB Rūdiškių filialo vyr. bibliotekininkė