Rūdiškių bibliotekoje lankėsi rašytojas Vytautas Račickas

Ar atspėsit? Koks vaikų ir jaunimo rašytojas Lietuvoje, ko gero, mėgstamiausias ir labiausiai skaitomas vaikų tarpe? Ką sakot? Vytautas Račickas? Taip, jūs visiškai teisūs, tai  – Vytautas Račickas. Nei knygynuose, nei bibliotekų lentynose rašytojo knygos neužsiguli, nors ir yra išleidžiamos dideliais tiražais. Rašytoją visada galima sutikti Vilniaus knygų mugėse, kuriose jo stendas pastebimas iš tolo, nes apgultas vaikų, mokytojų, mamų, tėčių ir senelių taip, kad net paties nesimato. Stendas visada gyvybingas, pilnas šurmulio ir diskusijų, šypsenų ir pokalbių. Dalindamas autografus rašytojas su kiekvienu nori pabendrauti, išklausyti nuomonės apie savo naujausius kūrinius bei įsiklausyti į aktualius pasiūlymus. Tuose pokalbiuose labai dažnai gimsta idėjos naujiems kūriniams. Galbūt čia ir slypi rašytojo populiarumo paslaptis? Kaip ir šiuose, jo ištartuose žodžiuose: „Esu realistas, todėl rašydamas ne į lempą žiūriu, o į gyvenimą“.

Su „Zuikos“, „Nippės“, garsiosios šlepetiados serijomis užaugo ne viena karta, o pats rašytojas – dažnas svečias mokyklose ir bibliotekose. Rūdiškių bibliotekoje V. Račickas lankėsi pirmą kartą, užtat kokia svarbia proga – jubiliejine! 1952 m. sausio 1 d. Keblonyse, Anykščių rajone gimęs, šiemet jis švenčia labai gražų jubiliejų – 70 metų!

Susitikimui su rašytoju jo kūrybos gerbėjai pasiruošė labai atsakingai, netgi paruošė kūrybinių darbų parodą – „Šlepetė“, kurią Rūdiškių bibliotekoje galite apžiūrėti iki sausio 31 dienos. Kiekvienoje šlepetėje šalia autoriaus vardo puikuojasi ir rašytojo autografas. Vaikai turės prisiminimą visam gyvenimui!

Pats susitikimas – šviesus ir linksmas, jame buvo skaitomos ištraukos iš naujausių knygų, o klausimų-atsakymų valandėlėje vaikų rankos vis kilo ir kilo į viršų, ir laikas kaip kometa – tik  švyst, ir pralėkė kosminiu greičiu.

Atsisveikindami sakėme, kad mums truputį gėda, jog rašytojas Rūdiškių bibliotekoje svečiuojasi pirmą kartą, bet susitarėme, kad tikrai ne paskutinį. O tuos, kurie negalėjo atvykti pasimatyti gyvai, kviečiame Vytauto Račicko knygas skaityti bibliotekoje – knygų turime labai daug: ir Zuikos Padūkėlio seriją, ir Šlepetiados seriją, ir Nippės nuotykių seriją, ir Mikės ir Juozapėlio nuotykius bei daugelį kitų. Bibliotekos vaikų ir jaunimo skyriuje skaitytojų patogumui paruošta paroda – „Kiekvienas turi savo nosį“, kurioje Vytauto Račicko knygos (tos, kurios tilpo!) ranka pasiekiamos. Beje, rašytojas praeidamas pro mūsų parodą atidžiai ją apžiūrėjo ir šyptelėjo, o perskaitęs pavadinimą pagyrė, nes „kiekvienam turėti savo nosį“ – reiškia turėti savo stilių.

Labai  dėkojame – rašytojui už atvykimą, mokytojai Filomenai Grambienei už kūrybinių darbelių parodą „Šlepetė“, mokytojai Jolantai Dulskienei – už 30 metų senumo žurnalų „Genys“ suradimą (Vytautas Račickas 1989–1996 m. buvo  žurnalo „Genys“ vyr. redaktoriumi). O labiausiai dėkojame svarbiausiai mūsų auditorijai – vaikams, be kurių tokie susitikimai netektų prasmės.

Iki kitų susitikimų!

Danguolė Paliulienė,