Rūdiškių bibliotekoje karališkas rytmetys

Labai gražų, šviesų ir saulėtą, visai nežiemišką, sausio 15-osios rytą Rūdiškių bibliotekoje vyko karališkas rytmetys, kuriame garbingais svečiais buvo pakviesti Rūdiškių lopšelio-darželio „Pasaka“ vaikai su žavingąja auklėtoja Ingrida Karčiauskaite. Garsinio skaitymo karališkas rytmetys buvo skirtas Metų knygos rinkimams, kurių finišas ne už kalnų.

Pačių mažiausių knygų penketuke, pretenduojančių tapti Metų knyga, yra ir Vytauto V. Landsbergio „Pūkis Karalius“, iliustracijos – dailininkės Dalios Karpavičiūtės. Vytauto V. Landsbergio pavardė vaikams jau žinoma, kaipgi galima negirdėti apie jo sukurtus personažus: arklį Dominyką, skruzdėlytę Birutę, briedį Eugenijų ar pelytę Zitą? Susipažinti su nauju personažu – nenuilstančiu lapiuku Pūkiu – norėjo visi.

Pirmosios šešios knygelės apie lapiuko nuotykius turėjo didelį pasisekimą bei sulaukė teigiamo įvertinimo iš tėvų ir mokytojų. Kitaip ir būti negalėjo, nes apie svarbius dalykus – draugystę, nuoširdumą, atjautą, rūpinimąsi – čia rašoma suprantama ir paprasta vaikams kalba. Lapiuko Pūkio nuotykius aprašančios knygutės skirtos patiems mažiausiems vaikams – nuo 2 iki 7 metų.

Septintoji šios serijos knyga skleidžia labai svarbią žinią – esi stiprus, jei padedi kitiems. Šiais technikos pažangos ir nuolatinio skubėjimo laikais, mes puikiai suprantame, kad tikrosios dovanos yra nematerialios. Laikas ir dėmesys neįkainojama, pati geriausia dovana, ir knygutėje ši tiesa suskamba lapiuko mamos lūpomis: „Tikras karalius yra tas, kurio pavaldiniai irgi jaučiasi kaip karaliai“ (Vytautas V. Landsbergis, „Pūkis Karalius“, p. 13).

Išmokęs padėti mamytei, Pūkis jaučiasi kaip tikras karalius ir gauna už tai karališkų dovanų. Mūsų mažieji taip pat gavo dovanų – bibliotekininkės pagamintas karūnas. Ir tai dar ne viskas, nes nusprendėme, kad karūnų reikia ir mamytėms, tad sėdome prie darbo. Nepraėjo ir 15 minučių, o antra karūna jau puikavosi vaikų rankose. Karūnos tiko vaikams, neabejojame, kad tiks ir mamoms. Smagia nuotrauka prisiminimui baigėme susitikimą, karališkai atsisveikinome ir prisižadėjome vieni kitiems greitai vėl susitikti. O Pūkiui palinkėjome didelės sėkmės Metų knygos rinkimuose! Jis to vertas.

Danguolė Paliulienė

Trakų VB Rūdiškių filialo vyr. bibliotekininkė