Rūdiškių biblioteka švenčia Vasario 16-ąją

Laisvė – tai yra kažkas daugiau, ko net Dievas negali uždrausti žmogui, laisvė bei nepriklausomybė yra niekuo nepakeičiama vertybė, ji aukštesnė už gerovę. Mūsų istorija turtinga svarbiomis, pasididžiavimo vertomis ir minėtinomis datomis, tačiau dalis jų yra ne šiaip sau garsios, bet pamatinės. Būtent tokia yra Vasario 16-oji – diena, labai reikšminga kiekvienam lietuviui, žinančiam ir gerbiančiam savo šalies praeitį.

Kadangi dėl karantino negalime susitikti su mūsų skaitytojais ir paminėti bei švęsti Vasario 16-ąją, nusprendėme bendrauti virtualiai ir surengti darbų parodą. Sumanymas toks, kad ilgus, šaltus žiemos vakarus paskirti kūrybai, sukurti juostą – „Mano juosta, tau Tėvyne!“. Jas galėjo kurti tiek suaugę, tiek vaikai.

Džiaugiamės ir dėkojame mūsų skaitytojams, atsiliepusiems į kvietimą ir sukūrusiems įvairių nuostabiausių juostų, atliktų įvairiomis technikomis: siuvinėtų, aplikuotų, karpinių, origami, austų popieriaus juostelėmis, pieštų įvairiomis piešimo priemonėmis. Ypatingai dėkojame Natalijai, atsiuntusiai kryželiu siuvinėtų juostų, Julijai, Birutei, Marijai ir kitoms mūsų skaitytojoms. Dėkojame moksleiviams ir 3,5 metukų Aleksandrai už nupieštą trispalvę juostą ir reklaminį veidą, kviečiantį kurti. Manau, kad juostos kūryba suteikė atsipalaidavimo, fantazijos išlaisvinimo, patriotiškumo, pasigėrėjimo savo ir kitų darbais.

Visus darbus matysite virtualiai, o iš pristatytų darbų į biblioteką surengėme ir stacionarią parodą. Siūlome pasižiūrėti vaizdo įrašą, kuris randasi Rūdiškių bibliotekos „Facebook“ paskyroje arba užsukti į biblioteką.

Sveikiname visus mūsų skaitytojus, Rūdiškių seniūnijos gyventojus su Lietuvos valstybės atkūrimo diena – Vasario 16-ąja. Didžiuokimės savo Tėvyne – Lietuva. Nepraraskime tikėjimo, optimizmo, būkime vieningi ir rodykime daugiau pagarbos bei nuoširdumo vieni kitiems. Su švente!

Nijolė Vėlyvienė

Trakų viešosios bibliotekos Rūdiškių filialo vyr. bibliotekininkė