Ramutei Skučaitei – devyniasdešimt

Spalio 27-ąją Ramutei Skučaitei sukako devyniasdešimt metų. Minint garbų lietuvių poetės jubiliejų, Vaikų literatūros skyriuje vyko garsiniai eilėraščių skaitymai „Koks gi žodis pasirodys?“.

Ramutė Skučaitė – garsi lietuvių poetė, dramaturgė, vertėja, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatė. Poetė daug rašė, vertė iš prancūzų, rusų bei vokiečių kalbų. Jos dėmesio centre visuomet išliko poezija vaikams: „Žvangučiai“, „Lopšinė ešeriukui“, „Kiškių troleibusai“, „Laiškas sekmadieniui“ ir daug kitų poezijos rinkinių. R. Skučaitė įvertinta Lietuvos nacionaline kultūros ir meno premija „už mažų ir suaugusių pasaulio vienybę, už žodžio skaidrumą“.

Bibliotekoje lankėsi dvi Trakų pradinės mokyklos antrokų klasės. Mokiniai klausėsi vaizdingų poetės eilėraščių: „Devynios rainos katės“, „Obuolija“, „Nykštukų šalis“. Kartu su mokytoja, vaikai atliko autorines poetės užduotėles: bandė rasti žodžių metagramas, sinonimus, antonimus, spėjo eilėraščio rimą tinkančius žodžius-gyvūnus. Grąžino išdykėlio uodo pagrobtus skiemenis „uo“, šifravo gyvūnų pavadinimus iš pirmųjų sakinio žodžių raidžių, naudodamiesi šifro lentele, atspėjo užuomaršos driežo vardą! Vaikai klausėsi pasakos „Bjaurusis ančiukas“ garsinio skaitymo, su džiaugsmu piešė jos siužetą. Viena antrokų klasė atmintinai padeklamavo poetės eilėraštį „Laikrodis be gegutės“.

Dar kartą sveikiname poetę su gražiu jubiliejumi, džiaugiamės dideliu lankytojų susidomėjimu renginiais ir kviečiame toliau sekti bibliotekos naujienas.

Giedrė Streckienė

Trakų viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus vyr. bibliotekininkė