Programavome visi kartu!

Trakų viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrius ir vėl džiaugiasi vaikų šurmuliu. Balandžio 6-ąją bibliotekos patalpose vyko neformalaus švietimo jaunųjų programuotojų būrelis.

Vaikai dirbo komandose, dėliojo „Lego We Do 2.0“ konstruktorius, mokėsi, kaip užprogramuoti surinktus lego robotukus. Vyko lenktynės, kuris robotas greitesnis, buvo išbandytos įvairios komandos, kad robotai „pagautų“ vienas kitą. Vaikai smalsavo, kokį modelį jie galės surinkti per kitą užsiėmimą, reiškė savo norus ir domėjosi modelių galimybėmis.

Būrelio dalyviai nepraleido progos išbandyti spalvingąsias „Bee-Bot“ programavimo bitutes-robotus, piešė ant tamsoje šviečiančių molbertų, spalvino ant grindų su interaktyvia „Fly-sky“ piešimo technologija. Vaikus įtraukė ir kiti interaktyvių grindų „Fly-sky“ žaidimai: mažieji šokinėjo ant sprogstančių burbulų, spardė futbolo kamuolį, gaudė paslapčia išnyrančius ateivius, bandė išvengti sprogstančių bombų.

Vaikai linksmai atliko visas užduotis ir sakė, lauksiantys kitų susitikimų.

Giedrė Streckienė

Trakų viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus vyr. bibliotekininkė