Prisimenant devintąjį „Auksinio proto“ žaidimą

Prisimenant devintąjį „Auksinio proto“ žaidimą

Devintojo žaidimo nugalėtojai – „Protorius“, surinkę 70 taškų ir atsakę į ketvirtojo turo bonus klausimą. Antrąją vietą užėmė „Titnaginiai kirvukai“ su 66 taškais ir atsakę taip pat į ketvirtojo turo bonus klausimą, o trečiąją – „Išmanieji protai“, surinkę 60 taškų ir atsakę į antrojo turo bonus klausimą.

Šiame žaidime komandoms teko žaisti slėpynes, ieškant sąsajų tarp klausimų, prisiminti įvairias gatves ir jų pavadinimus, įvardinti žymias JAV moteris. Klausimai, kaip visada, vieni – klaidino, antri – vertė susimąstyti, treti – pasirodė itin lengvi.

 

Bendri rezultatai yra čia: https://www.auksinisprotas.lt/gyvu-zaidimu-rezultatai/

PAVYZDINIAI ŽAIDIMO KLAUSIMAI:

KLAUSIMAS: 2012 metais buvo pranešta, kad vietinės televizijos, transliuojančios šį serialą, neatsižvelgs į vienoje šalyje įsigaliojusį „žalingo vaikams televizinio turinio“ įstatymą. Pasak televizijos atstovų, šie nesiruošia cenzūruoti nė vienos jame pavaizduotos cigaretės. Kuris tai serialas?

ATSAKYMAS: „NA, PALAUK!“. 2012 metais Rusijos televizija nusprendė, kad necenzūruos legendinio animacinio serialo „Na, palauk!“, kad šis atitiktų vietinius įstatymus. Seriale pagrindinis veikėjas – Vilkas – dažnai rūko, o tai pagal įstatymus yra žalinga vaikams, tačiau priimtas sprendimas, kuris leido serialui padaryti išimtį.

Šaltinis: https://en.wikipedia.org/wiki/Well,_Just_You_Wait!#List_of_episodes

KLAUSIMAS: Minėdama 2016 metų moters dieną, kompanija „Skype“ savo „Twitter“ paskyroje pasidalino paveikslėliu su trimis simboliais. Du iš šių simbolių – emotikonai, vaizduojantys moterį ir vyrą. Koks buvo trečiasis simbolis?

ATSAKYMAS: LYGYBĖS ŽENKLAS (=). Minėdama moters dieną, „Skype“ savo „Twitter“ paskyroje pasidalino paveikslėliu, kuriame pavaizduoti moteris ir vyras, o tarp jų – lygybės ženklas, simbolizuojantis lyčių lygybę.

Šaltinis: https://twitter.com/Skype/status/707234673651556353

KLAUSIMAS: Profesorius Richardas Hornby 1991 metais rašė, jog Niujorke noras apsilankyti tam tikroje įstaigoje yra atvirkščiai proporcingas tos įstaigos atstumui nuo Šuberto alėjos, mat ši alėja yra vadinama geografiniu tam tikro miesto rajono centru. Kieno centras yra Šuberto alėja?

ATSAKYMAS: BRODVĖJAUS. Richardas Hornby yra ne tik profesorius, tačiau ir teatrą išmanantis mokslininkas, todėl jis ir kalbėjo apie tai, jog žmonių noras lankytis tam tikrame teatre (Brodvėjuje jų yra apie 500) priklauso nuo minimo teatro atstumo geografine prasme nuo Šuberto alėjos, kuri yra laikoma geografiniu Brodvėjaus centru.

Šaltinis: https://en.wikipedia.org/wiki/Shubert_Alley  

Ačiū už vakarą! Iki pasimatymo!

 

Akvilė Narbutienė

Trakų viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė

Interaktyvus Lentvaris QR
Lietuvos savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacija
Interaktyvi biblioteka
ManoTapyba.lt
Atrasti iš naujo
Vilnijos vartai
„Knygų startas“
Kika
Rock and roll bibliotekininkas
Darbo skelbimai
Trakų informacinis centras
epaveldas.lt