Praėjo 4-asis Auksinio proto žaidimas

Praėjo 4-asis Auksinio proto žaidimas

Antradienį praėjo jau ketvirtasis aštuntojo sezono žaidimas. Jį sudarė du turai su įvairiais klausimais ir trys teminiai: pirmasis, su paslėpta sąsaja apie ledus; trečiasis apie nacionalinę iniciatyvą „Idėjos Lietuvai“ ir ketvirtasis – apie ekstremalų sportą. Iki šiol vykę trys žaidimai dalinosi ir tris nugalėtojų komandas, o ketvirtojo žaidimo pergalę į savo kišenę ir vėl įsidėjo „Išmanieji protai“, surinkę 72 taškus ir teisingai atsakę į antrojo turo papildomos vertės „bonus“ klausimą. Antrąją vietą trijų taškų persvara iškovojo komanda „Protorius“, bronzos medaliais šiame žaidime puošėsi „Titnaginiai kirvukai“ su 53 taškais ir teisingu antojo turo „bonusu“, o ketvirtojoje vietoje liko jaunuolių komanda „Baikit, nemanau“ su 40 taškų.

DĖMESIO: Primename, kad ateinančiuose turnyruose dalyvauti gali  ir naujos komandos bei pavieniai žaidėjai, prisijungsiantys prie esamų komandų! Kviečiame prisijungti ir turiningai praleisti laiką! Užsiregistruoti galite tel. (8 528) 55461 arba el. paštu g.tamasauskaite@trakubiblioteka.lt

 

Bendrosios įskaitos rezultatai po ketvirtojo rudens sezono turnyro:

1 vieta: Komanda „Išmanieji protai“ – 267 taškai;

2 vieta: Komanda „Protorius“– 253 taškai;

3 vieta: Komanda „Titnaginiai kirvukai“ – 221 taškas;

4 vieta: Komanda „Baikit, nemanau“ – 190 taškų.

 

PAVYZDINIAI VYKUSIO ŽAIDIMO KLAUSIMAI:

KLAUSIMAS: XIX amžiaus pirmojoje pusėje buvo įvairių planų šį pastatą nugriauti, tačiau tam sugebėjo pasipriešinti 29-erių miesto gyventojas, sugebėjęs kitų miestiečių širdyse pažadinti šiltus jausmus pastatui. Kas šis miestelėnas?

ATSAKYMAS: VIKTORAS HUGO. Klausime kalbama apie Paryžiaus Dievo Motinos katedrą. Būdamas 29-erių, Viktoras Hugo išleido savo romaną „Paryžiaus katedra“, kuris svariai prisidėjo prie bažnyčios išsaugojimo.

 

KLAUSIMAS: Viena senovės graikų legenda pasakoja apie didvyrį Belerofoną, kuris, jodamas ant sparnuoto žirgo Pegaso, įveikė jam paskirtą neįmanomą užduotį – nudobė ugnimi alsuojančią Chimerą ir už tai gavęs karaliaus dukters ranką. Vėliau ši istorija buvo sukrikščioninta. Kas buvo pagrindinis jos krikščioniškos versijos herojus?

ATSAKYMAS: ŠV. JURGIS. Belerofonas (pagal vieną versiją) ugnimi alsuojančią chimerą nuduria ietimi, o šv. Jurgis ietimi nugalabija ugnimi alsuojantį drakoną (tokia esą yra krikščioniškoji šios istorijos versija).

 

KLAUSIMAS: Ketvirtajame amžiuje prieš mūsų erą Tėbų kariuomenėje egzistavo elitinių pajėgų dalinys, vadintas „Šventuoju Tėbų būriu“. Dalinį sudarė 300 specialiai atrinktų vyrų, kuriuos atrenkant buvo atsižvelgiama į gebėjimus, pasiekimus ir dar vieną kriterijų. Buvo manoma, kad dėl šio kriterijaus kariai daug nuožmiau gins kovos draugus. Koks tai kriterijus?

ATSAKYMAS: HOMOSEKSUALI LYTINĖ ORIENTACIJA / HOMOSEKSUALUMAS / JIE VISI BUVO GĖJAI. Šiam būriui suformuoti buvo atrinkti 300 homoseksualų, kadangi manyta, jog būdami šios lytinės orientacijos kariai nuožmiau gins kovos draugus.

 

Gintarė Tamašauskaitė,

Trakų viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė

Interaktyvus Lentvaris QR
Lietuvos savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacija
Interaktyvi biblioteka
ManoTapyba.lt
Atrasti iš naujo
Vilnijos vartai
„Knygų startas“
Kika
Rock and roll bibliotekininkas
Darbo skelbimai
Trakų informacinis centras
epaveldas.lt