Popietė rašytojai Ievai Simonaitytei atminti

Prisimenant talentingą pasakotoją Ievą Simonaitytę, sausio 27 d., 17 val. Trakų viešojoje bibliotekoje vyks literatūrinė popietė „Evė. Mažosios Lietuvos rašytoja“, kurios metu prisiminsime autorės kūrybą, biografijos faktus. Vyks dokumentinio filmo „Evė. Mažosios Lietuvos rašytoja“ peržiūra.

Mažosios Lietuvos metraštininkė

Sausio 23 d. sukanka 125 metai, kai gimė rašytoja, autobiografinių apysakų ir romanų kūrėja Ieva Simonaitytė – talentinga prozininkė, savo kūriniuose vaizdavusi išskirtinius lietuvninkų likimus ir garsinusi Klaipėdos krašto etnografinį savitumą. Siekdamas pažymėti šią sukaktį ir rašytojos kūrybos svarbą, Seimas 2022-uosius yra paskelbęs Ievos Simonaitytės metais.

Ją vadina Mažosios Lietuvos metraštininke, o namuose buvo vadinama Eve, Evike. Rašytojos kūriniuose atsiskleidžia išsamus šio regiono gyvenimo paveikslas, Klaipėdos krašto istorija. Nors būdama silpnos sveikatos, ji nuolat rašė: „Aš ne vienąsyk esu sakiusi, kad rašydama ir verkdavau, ir džiaugdavausi. O tai todėl, kad verkiama arba džiaugiamasi tik dėl saviškių. O savi – visas mano kraštas.“

Už romaną „Aukštųjų Šimonių likimas“ I. Simonaitytei paskirta Lietuvos valstybinė literatūros premija. Žymiausios knygos: „Pavasarių audroj“, „Vilius Karalius“, „Be tėvo“, „Pikčiurnienė“, „… O buvo taip“, „Ne ta pastogė“, „Nebaigta knyga“, „Gretimos istorijėlės“.

„Metai bėga, virsta amžiais, ir toks trumpas atrodo laikas – nuo vakar iki šiandien...“ (Ieva Simonaitytė, „Vilius Karalius“)

Maloniai kviečiame dalyvauti!

Renginyje dalyvavimas galimas tik su galimybių pasu.

Renginyje privaloma dėvėti FFP2 lygio respiratorius.