Poezija atranda žmogiško gyvenimo grožį

Šiuolaikiniame pasaulyje eilėraštis – tai tarsi pauzė, galimybė nors trumpam susimąstyti ir pasigrožėti. Jai nereikia didžiulių aikštelių, masinio žmonių susibūrimo, ji keliauja po bendruomenes. „Poezija – visų pirma – svajonė, jausmas ir muzika, meilė ir neapykanta, apmaudas ir ilgesys, nuoširdus vaiko juokas ir mąstančio žmogaus sarkazmas, verksmas su ašarom ir ašaros be ašarų... Viskas, kas žmogiška.“ – sakė poetas Paulius Širvys.

Trakų viešoji biblioteka pakvietė poezijos mylėtojus į pirmąjį poezijos skaitymų susitikimą – „Žiemos peizažas“ – tai vienas iš literatūrinių-muzikinių susitikimų ciklo „Metų laikai“ renginių. Jaukioje kamerinėje aplinkoje susirinkę poezijos mylėtojai dalinosi savo mintimis apie poeziją jų gyvenime, skaitė pasirinktų autorių eiles, kuriomis stengėsi perteikti savo jausmus, lūkesčius, svajones. Skambant žinomų melodijų garsams ir ekrane besikeičiant nuostabiems žiemos vaizdams, skambėjo R. Skučaitės, J. Marcinkevičiaus, H. Radausko, V. Mačernio ir kitų poetų eilės žiemos tema. Šilto ir jaukaus vakaro pabaigoje nuskambėjo visų kartu atlikta daina „Paukščiai“. Susirinkusiųjų nuomone, poezija ne tik padeda sunkiomis gyvenimo akimirkomis, bet ir „mažina spaudimą“.

Kitas susitikimas – „Pavasario balsai“ – vyks jau pavasarį. Kviečiame sekti bibliotekos naujienas ir visus neabejingus poezijos mūzai prisijungti prie skaitymų bei pasidalinti savo pasirinktais eilėraščiais su bendraminčiais.

Irena Jocienė,

Trakų viešosios bibliotekos