Pietūs su knyga

Pietūs su knyga

Baigiasi dar vieneri metai – Bibliotekų metai. Kaip ir kasmet, metus bibliotekoje palydime įvairiais šventiniais renginiais, susitikimais, akcijomis bei parodomis. Jau tradicija tapo šeštus metus vykstanti prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota akcija „Knygų Kalėdos“, kuri skatina bendrauti ir dalytis knygomis su tais, kuriems jų trūksta. Ši graži ir prasminga akcija kiekvienais metais į bibliotekas sukviečia didelį būrį svečių ir lankytojų.

Gruodžio 13 d. Trakų viešojoje bibliotekoje vyko renginių ciklas, skirtas „Knygų Kalėdoms“ – „Pietūs su knyga“. Nuo pat ryto bibliotekoje šurmuliavo mažoji knygų mugė. Leidykla „Baltos lankos“ lankytojus kvietė įsigyti knygų ir mažiems, ir dideliems. Bibliotekoje taip pat buvo galima susipažinti su naujausiomis knygomis, bibliotekos fondu, paslaugomis bei naujovėmis. Vėliau jaunieji skaitytojai buvo pakviesti į diskusiją „Skaitau – vadinasi, gyvenu“. Apie skaitymą diskutavo Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijos 11-12 klasių mokiniai. Diskusiją kuravo Trakų viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė Gintarė Tamašauskaitė, kartu su  TVDG lietuvių kalbos mokytoja Sigita Misevičiene bei TVDG bibliotekininke Laima Lukšiene. Diskusija prasidėjo neįprastai – žymių literatūros kūrinių iš privalomosios literatūros sąrašo vaidinimais-šaradomis – abiturientai traukė lapelius su literatūros kūrinių pavadinimais ir per tam tikrą laiką turėjo juos suvaidinti be žodžių taip, kad kiti atspėtų. Už visus sėkmingus pasirodymus moksleiviai buvo apdovanoti Trakų viešosios bibliotekos dovanomis.

Abiturientai diskutavo apie tai, kas yra knyga, kokia jos vertė ir kur yra jos vieta šiuolaikiniame pasaulyje, ką žmogui duoda skaitymas ir kodėl reikia skaityti. Diskusijos dalyviai susipažino su įdomia ir šokiruojančia statistika bei pasidalino nuomonėmis apie privalomosios literatūros sąrašo turinį mokykloje, taip pat pristatė savo mėgstamiausias knygas. Ši diskusija sužadino norą ir toliau domėtis literatūra, privertė į ją pažvelgti  kitu kampu bei padėjo susidėlioti asmeninius prioritetus – juk didžioji dalis mokinių sakė, jog skaityti nori, tiesiog ne visuomet tam lieka laiko!

Po diskusijos bibliotekos skaitytojai buvo pakviesti į knygos „15 METŲ SU GALINA DAUGUVIETYTE. KAS LIKO NUTYLĖTA“ (Mažoji leidykla, 2016 m.) pristatymą. Į susitikimą atvyko knygos autorė – žurnalistė Inga Liutkevičienė. Ji dirbo tokiuose dienraščiuose, kaip „Lietuvos rytas“, „Lietuvos žinios“, žurnale „Verslo klasė“. Nuo 2010 m. – nepriklausoma žurnalistė, savo kūrybinius projektus skelbia asmeninėje interneto svetainėje www.ingosknygos.lt; bendradarbiauja su interneto portalu www.DELFI.lt, žurnalais „Moteris“, „Legendos“. Inga Liutkevičienė yra 18 biografinių, populiariosios psichologijos ir medicinos knygų autorė, bendraautorė ir sudarytoja. Pagal Galinos Dauguvietytės pasakojimus ji parašė tris didžiulio populiarumo sulaukusias knygas: „Perpetuum mobile“ (2002), „Post Scriptum“ (2006)  ir „Dialogai su savimi“ (2010). Per 15 darbo ir draugystės metų pažinusi režisierę iš arti, mačiusi ją įvairiose gyvenimo situacijose, Inga Liutkevičienė pelnytai vadinama Galinos Dauguvietytės biografe. Aktorės gyvenimą, jos poelgius, gyvenimo būdą ir kalbas I. Liutkevičienė sudėjo į savo atsiminimų knygą.

Knygos pristatymas prasidėjo 30-ųjų metų muzikiniais šlageriais. Ekrane buvo rodomos nuotraukos iš asmeninio režisierės archyvo, jų fone buvo girdimas G. Dauguvietytės balsas. Tylos minute buvo pagerbtas prieš metus anapilin iškeliavusios televizijos režisierės, scenaristės, aktorės G. Dauguvietytės atminimas.

Žurnalistė pas G. Dauguvietytę namuose pradėjo lankytis dar 2000-aisiais. Čia režisierė ir aktorė gyveno su savo vyru Jurgiu (butas prieš tai priklausė jos tėvui režisieriui Borisui Dauguviečiui). „Galina buvo visa kunkuliuojanti, gyvybinga. Vyras Jurgis – ramus žmogus“, – pasakojo knygos autorė. Savo charizmatiškumą G. Dauguvietytė parodė ir požiūriu į žmogų. Ji neturėjo tokio vadinamojo vidurio. Žmogus jai būdavo arba geriausias, nuostabiausias arba visiškas nulis. Po susitikimo lankytojai galėjo įsigyti I. Liutkevičienės knygų su autografais.

Kalėdinių renginių ciklas tęsėsi ir kitomis dienomis. Gruodžio 12-21 dienomis Trakų viešojoje bibliotekoje veikė tradicinė 30-oji Kalėdinių-Naujametinių puokščių paroda, kurią organizavo Lietuvos gamtos draugijos Trakų bendrija, vadovaujama R. Kontorovičienės, kartu su Trakų viešąja biblioteka. 

Šiais metais parodoje dalyvavo net 54 autoriai, kurie sukūrė 64 puokštes. Čia puikavosi ir moksleivių iš Paluknio vidurinės mokyklos bei „Medeinos“ gimnazijos darbai, Rūdiškių, Aukštadvario, Onuškio Donato Malinausko ir Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijų moksleivių ir mokytojų puokštės, taip pat pavienių autorių iš Trakų ir Lentvario darbai. Džiugu, kad kasmet ši paroda sulaukia vis įdomesnių ir originalesnių puokščių, atliktų įvairia technika.

Gruodžio 15 dienos popietę Trakų viešojoje bibliotekoje vyko edukacinės dirbtuvės „Pasveikinkim vieni kitus“, kuriose kiekvienas galėjo pasigaminti po kalėdinį atviruką. Vaikų literatūros skyriaus darbuotoja Margarita Mažėtienė papasakojo apie įvairias atvirukų gamybos technikas ir medžiagas.

Skaitytojams ir svečiams linkime gražių ir kūrybingų ateinančių metų. Bibliotekų metai eina į pabaigą, tačiau Trakų viešosios bibliotekos durys yra atviros visiems ir visuomet. Kviečiame dalyvauti ir kurti kartu. Iki naujų susitikimų!

 

 Trakų viešosios bibliotekos

 vyr. bibliotekininkė Irena Jocienė ir

vyr. bibliotekininkė Gintarė Tamašauskaitė

Interaktyvus Lentvaris QR
Lietuvos savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacija
Interaktyvi biblioteka
ManoTapyba.lt
Atrasti iš naujo
Vilnijos vartai
„Knygų startas“
Kika
Rock and roll bibliotekininkas
Darbo skelbimai
Trakų informacinis centras
epaveldas.lt