Penktojo „Auksinio proto“ rezultatai

Penktojo „Auksinio proto“ rezultatai

Spalis startavo su penktuoju „Auksinio proto“ žaidimu. Šį vakarą susirungė „Protoriaus“ ir „Išmaniųjų protų“ komandos. Ketvirtajame ture vieno taško persvarą iškovojo „Protorius“, tačiau „Išmanieji protai“ nusprendė nepasiduoti ir penktajame ture 4 taškais išplėšė pergalę, iš viso surinkę 75 taškus. Sveikiname nugalėtojus!

Šiame žaidime komandoms teko atsakinėti į muzikinius klausimus, ieškoti palindromų bei pakeliauti po Turkmėnistaną. Vieni klausimai vertė pamąstyti, kiti suteikė naujų žinių, dar kiti nuteikė diskusijoms.

Žaidimo rezultatus rasite čia: https://www.auksinisprotas.lt/gyvu-zaidimu-rezultatai/

PAVYZDINIAI ŽAIDIMO KLAUSIMAI:

KLAUSIMAS: Po Pirmojo pasaulinio karo vienas populiariausių Paryžiuje verslų patyrė nuosmukį. Ieškodami naujų veiklos krypčių, kūrėjai ir gamintojai pradėjo galvoti ne tik apie tai, ką žmonės dėvi dieną, bet ir apie tai, kuo jie apsigaubia naktį. TAI pasirodė 1921 metais ir tapo vienu pirmųjų, o palaipsniui ir pačiu žinomiausiu bei perkamiausiu produktu. Visiškai tiksliai atsakykite – kas yra TAI?  

ATSAKYMAS: „CHANEL NO.5“. Po karo drabužių dizainerių verslas smuko, nes medžiagos pabrango, o karo išvarginti žmonės nebe taip aktyviai lankydavo madų šou ir vangiai pirkdavo įmantrius „haute couture“ gaminius. Dizainerė Coco Chanel viena pirmųjų pagalvojo apie galimybę sukurti savo vardinius kvepalus ir negaišdama laiko tai realizavo. Bandymas buvo neįtikėtinai sėkmingas ir greitai jos pavyzdžiu pasekė daugelis kitų drabužių modeliuotojų, tačiau niekam taip ir nepavyko pasiekti tokios pat šlovės ir populiarumo, o šiais, 2021-aisiais metais žinomiausiam pasaulyje aromatui sukanka jau 100 metų.

Šaltinis: https://www.vogue.ru/beauty/kak-kutyure-stali-parfyumerami-istoriya-pervoprohodcev-polya-puare-i-koko-shanel 

Šaltinis: https://www.bbc.com/news/world-13565155 

KLAUSIMAS: Pagal brito Andy Hamiltono receptą, ANTRAJĮ iš PIRMOSIOS galima pasigaminti PIRMĄJĄ pakaitinus, sumaišius su medumi ir į puodą pridėjus šakelių. Puodui ataušus, ANTROJO gaminimo procesas dar tęsiasi maždaug tris savaites. Kas yra PIRMOJI ir ANTRASIS?

ATSAKYMAS: SULA ir ALUS. Brito Andy Hamiltono recepte pasakojama, kaip iš beržų sulos pasigaminti alų. Pirmiausia verdama sula su beržų šakelėmis, vėliau gėrimas paliekamas savaitę fermentuotis, o tada išpilstomas į butelius, kuriuose yra paliekamas dar mažiausiai dviem savaitėms.

Šaltinis: https://www.theguardian.com/lifeandstyle/allotment/2012/mar/21/allotments-gardens 

KLAUSIMAS: Turkmėnijos sostinės Ašchabado pavadinimas, išvertus iš persų kalbos, reiškia „JOS miestas“. Visgi „Google“ paieškoje įvedę raktinius žodžius „JOS miestas“, išvysite vaizdus iš vieno Europos miesto. Kas JI?

ATSAKYMAS: MEILĖ. Išvertus pažodžiui iš persų kalbos Ašchabadas reiškia „meilės miestas“ (pasak kitos versijos, „atsidavimo miestas“). Į „Google“ paiešką įvedus angliškai „city of love“, paieškoje rodomi vien Paryžiaus, (tiksliau – Eifelio bokšto) vaizdai, o ne Ašchabado.

Šaltinis: https://en.wikipedia.org/wiki/Ashgabat  

Ačiū visiems už žaidimą! Iki pasimatymo kitą antradienį!

 

Akvilė Narbutienė

Trakų viešosios bibliotekos vyr. bibliografė

Interaktyvus Lentvaris QR
Lietuvos savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacija
Interaktyvi biblioteka
ManoTapyba.lt
Atrasti iš naujo
Vilnijos vartai
„Knygų startas“
Kika
Rock and roll bibliotekininkas
Darbo skelbimai
Trakų informacinis centras
epaveldas.lt