Paskutiniai „Blykstės 2020“ akcentai Paluknio bibliotekoje

Spalio 19 d., jau ketvirtą kartą, į Paluknio biblioteką susirinko įvairaus amžiaus lankytojai, besidomintys fotografavimo menu.

Per šį susitikimą gamtos fotografas Vytautas Knyva dar kartą akcentavo pagrindinius dėmenis, į ką reikia atkreipti dėmesį fotografuojant gyvąją gamtą, peizažus, architektūrą, žmones. Aiškino, kokius filtrus reikia naudoti, kad nuotrauka gautųsi natūrali, kokiu paros laiku ir prie kokio apšvietimo gaunasi gražesnės nuotraukos.

Kadangi dabar žmonės labai mėgsta darytis nuotraukas išmaniaisiais telefonais ir nori, kad nuotraukos gautųsi meniškos, todėl daug buvo aiškinama apie pagrindinio objekto padėtį nuotraukose, šešėlius, apšvietimą ir kt. Fotografas vaizdiniais piešinėliais demonstravo susirinkusiems, kaip galima pagerinti nuotraukos kokybę, dar paantrindamas: „vienas iš lengviausių ir geriausių būdų pagerinti mobiliuoju telefonu daromas nuotraukas – įjungti vaizdo kameros tinklelį. Ši funkcija ant vaizdo išmaniojo telefono ekrane uždeda linijas, grindžiamas „trečdalių taisykle“ – tiek horizontaliai, tiek vertikaliai ekranas padalijamas į devynias dalis. Remiantis šia teorija, tereikia nustatyti fotografuojamus objektus išilgai linijų ar jų susikirtimo taškuose ir nuotraukos bus labiau subalansuotos, lygesnės ir atrodys natūraliau“. Edukacijos dalyviai dar aiškinosi, kaip užtikrinti tinkamą nuotraukų šviesumo lygį, domėjosi, ar geriau naudotis gerai apšviesta vieta, ar telefono LED apšvietimu. Klausydami fotografo mokymų ir užduodami rūpimus klausimus, susirinkusieji gavo daug naudingų žinių apie fotografavimą, tiek naudojantis fotoaparatu, tiek mobiliaisiais telefonais.

Edukacijos pabaigoje susirinkusiems fotografas dar parodė daug ir labai gražių savo padarytų nuotraukų su gyvūnais, paukščiais, makronuotraukų su miniatiūriniais augalais, kur kartais žmogaus akis net neįmato tokio grožio ir subtilumo. Edukacijų dalyviai taip pat pateikė savo darytas nuotraukas fotomenininko vertinimui, kad būtų atrinktos gražiausios ir galėtų būti eksponuojamos būsimos parodos metu. Dėkodami už įdomią edukaciją ir atsisveikindami su fotomenininku V. Knyva, bibliotekos kieme, pritaikydami išgirstas žinias, pasidarėme atminimo nuotrauką.

Danutė Nekulsian

Trakų viešosios bibliotekos