Paskaita apie sveikatos išsaugojimą ir imuniteto stiprinimą

Kiekvienam žmogui rūpi, kad jis būtų sveikas ir jaustųsi laimingas, tačiau ne visi gali tuo pasigirti. Dažną vyresnio mažiaus žmogų lydi vienokios ar kitokios sveikatos problemos. Didelę įtaką sveikatai turi mityba. Naudojant užterštus produktus, kyla didesnė rizika susirgti įvairiomis ligomis, vartojant daug vaistų, organizme kaupiasi kenksmingos medžiagos. Atšalus orams, virusai greičiau užpuola tuos žmones, kurių imuninė sistema nusilpusi. Kaip to išvengti? Vasario 6 d. Tiltų bibliotekoje vyko informatyvi paskaita „Sveikatos išsaugojimas ir imuniteto stiprinimas“.

Lektorė Lina Paulauskienė išsamiai papasakojo, kokie veiksniai daro įtaką mūsų sveikatai, kokie vitaminai ir mineralinės medžiagos užtikrina normalų organizmo funkcionavimą, kaip vaistažolės padeda stiprinti sveikatą. Daugiausia buvo kalbama apie alavijo naudingąsias savybes, kurių gydomoji galia žinoma jau tūkstančius metų. Alavijai puikiai gydo odos ligas, nudegimus, nušalimus, pjautines žaizdas, malšina vabzdžių įgėlimus, naikina bakterijas, stiprina imunitetą. Alavijų sultys reguliuoja virškinamojo trakto veiklą, gydo skrandžio ligas, valo žarnyną, kraujagysles, mažina uždegimus, skatina ląstelių atsinaujinimą, padeda gydyti slogą, peršalimą, bronchitą. Alavijai šiltuose kraštuose auga natūraliai laukuose, pas mus jie auginami kaip kambariniai augalai, o jų sultingi lapai nuo seno naudojami liaudies medicinoje. Tačiau juos vartoti reikia labai atsargiai, geriausia pasitarus su gydytoju.

Paskaitos metu susipažinome su aukštos kokybės, sveikatai draugiškais alavijų ir kitų vaistažolių – česnako, čiobrelių, ramunėlių, spanguolių, bičių pikio produktais, ekologiškomis sveikatą palaikančiomis priemonėmis, paragavome alavijų žiedų arbatos. Kiekvienas gavo nedidelių dovanėlių, o biblioteka – Dr. Michael Mosley knygą „Sumanaus žarnyno dieta“. Paskaita buvo įdomi ir naudinga, lektorė atsakė į klausytojus dominusius klausimus, esame dėkingi už naujas žinias ir vertingus patarimus.

Elena Žilinskienė

Trakų viešosios bibliotekos