Pasinėrę į svajones atsisveikinome su vasaros skaitymais

Rūdiškių bibliotekoje rugpjūčio 23 dieną susirinkome į jau paskutinius vasaros skaitymus. O kad nebūtų taip liūdna vasarai ritantis į pabaigą, skaitymui pasirinkome svajonių temą.

Vaikystėje mes visi daug svajodavome. Dauguma iš mūsų svajojo būti dainininkais, nors ne kiekvienam patikdavo dainuoti. Ant scenos esantys žmonės atrodė tokie gražūs ir laimingi, kad tiesiog norėjome būti panašūs į juos. Svajonės keitėsi, dainininkų vietą užimdavo lakūnai, mokytojai, šokėjai, aktoriai, gydytojai... Tuo ir nuostabi vaikystė – buvo galima klysti, apsigalvoti, keisti svajones.

Literatūra puikiai pasitarnauja vaikų svajonių skatinimui. Knyga moko vaikus siekti savo tikslo bet kokia kaina, niekada nenuleisti rankų. Iš keisčiausių idėjų ir planų gimsta genialiausi išradimai. Ir, žinoma, geriausi potyriai.

Svajonių temai  puikiai tiko Linos Žutautės „Kakė Makė ir svajonių gimtadienis“. Knyga, padedanti tėvams patikėti vaikų, o vaikams – tėvų svajonėmis! Šmaikšti istorija prikaustė vaikų dėmesį, kaipgi kitaip, juk tai mylima vaikų Kakė Makė. Ji tikina, kad kai labai trokšti, svajonės pildosi, o kad troškimas tikrai išsipildytų, vaikai ėmėsi veiklos. Gavę auksinės žuvelės šabloną ją spalvino, piešė akutes, žvynelius, šypsenėles, o nupiešę žuvelei į ausį pakuždėjo savo svajones. Juk auksinė žuvelė pildo norus, ypač tuos, kuriais tiki. Kakė Makė juk minėjo: „Tiesiog reikia tikėti savo monstrais!“.

Vasara baigiasi, bet skaitymas ir draugystė su knyga – nesibaigiantis procesas. Iki susitikimų rudenį!

Danguolė Paliulienė,

Trakų viešosios bibliotekos Rūdiškių filialo vyr. bibliotekininkė