Pasakos kartais atgyja

Kad ir kaip gaila, ilgai laukta vasara prabėga neįtikėtinai greitai. Jau artėja rugsėjis, o mes vis dažniau mintyse prasukame vasaros įspūdžių prisiminimų filmuką. Vieniems jis – apie žaidimus lauke, prie ežero su draugais, kitiems – pajūris, dar kažkam – tolimos kelionės. O kai kuriems Aukštadvario vaikams dalis šios vasaros atsiminimų bus susiję su biblioteka. Čia jie skaitė, žaidė, bendravo, ne paslaptis, ir paišdykavo.

Kai jau viskas buvo išbandyta, sumanėme kurti... teatrą! Pirmiausia vaikai mokėsi išreikšti emocijas pirštininių lėlių pagalba, sukurdami įvairius personažus, pavyzdžiui, smalsų astronomą ar linksmą gydytoją. Mini etiudai atskleidė aktorių išradingumą, nors iš pradžių ir nedrąsu buvo. O vėliau nutarėme pastatyti spektakliuką. Sunku buvo apsispęsti, ką vaidinsime. Galiausiai, pavarčius ir paskaičius nemažai knygų, buvo nutarta inscenizuoti  K. Navako ir M. Smirnovaitės pasaką „Ge ir visi miško žvėrys“ iš knygos „Žvėreliai mokosi draugauti“. Tai istorija apie miško gyventojų vienišumą ir draugystę.

Vaikai patys piešė ir gamino lėles: ežį, vilką, genį, lapę ir kitokius žvėris, darė dekoracijas, kantriai repetavo. Ir galiausiai atėjo diena, kai jų darbo vaisius pamatė draugai, tėveliai. Svarbiausia, kad ruošdamiesi vaikai ne tik buvo užsiėmę kūryba, bet ir mokėsi dirbti  komandoje, išklausyti ir gerbti vienas kitą. Stebino jų entuziazmas, kai į biblioteką atbėgdavo iš pat ryto ir praleisdavo čia gerą pusdienį.

Dar kartą pasitvirtino, kad pasakose slypi per amžius sukaupta žmonijos išmintis, kuri pasiekia mus ir šiandien. Pasaka – tai pats suprantamiausias būdas vaikui sužinoti, kas yra gyvenimas ir kokios žmogaus savybės yra labiausiai vertinamos. Berniukai ir mergaitės jas skaitydami supranta, kad reikia būti kilniems, drąsiems, nebijoti išbandymų ir kad gėris visada laimi. O suaugę gali paskatinti vaikus skaityti ir taip ugdyti jų kūrybiškumą, lavinti mąstymą bei gerąsias savybes. Būtų gerai, kad perskaitę knygą vaikai turėtų su kuo ją aptarti, nes taip ją geriau suvokia, pasitikrina. Čia jiems galėtų pagelbėti tėvai, bibliotekininkai, mokytojai.

Biblioteka jungdama įvairias veiklas stengiasi prisidėti auginant žingeidžius, linksmus, nebijančius fantazuoti ir draugauti vaikus. Raginame ir per atostogas neužmiršti skaitymo, senos ir naujos pasakos laukia jūsų!

Ramunė Jarmalavičiūtė,

Trakų viešosios bibliotekos Aukštadvario filialo vyr. bibliotekininkė