Pasaka apie NE

Ar kada susimąstei apie mus supančius žodžius? Kiek jų daug ir kokie visi skirtingi. Vieni žodžiai yra linksmi, kiti – liūdni. Vieni skanūs, kiti – nelabai. O ar kada pagalvojai, kaip sunku žodžiui NE? Su juo nelengva susidraugauti, nes jis atrodo niūrus ir liūdnas. Bet įsivaizduok, kad vieną dieną NE dingsta! Jo niekur nebėra! Ar žodžių karalystėje be NE gyventi tikrai būtų linksmiau? Spalio 14 d. Lentvario bibliotekoje vyko susitikimas su debiutuojančia vaikų rašytoja Vaiva Rutkauskaite.

Susitikimo metu rašytoja pristatė paveikslėlių knygą „Nepasaka, arba pasaka apie NE“, kurią iliustravo Lina Ribinskė. Knyga patiko ne tik mažiems ir dideliems, jau mokantiems ištarti NE, bet ir tiems, kurie norėtų išmokti sakyti NE daug dažniau. Smagi ir jaukiai iliustruota istorija suteiks galimybę pasikalbėti ne tik apie žodį NE, bet ir draugystę, toleranciją, minčių ir emocijų raišką ir tai, jog kiekviena situacija, kad ir kokia nepataisoma atrodytų, turi teigiamą pusę. Paveikslėlių knyga prekyboje pasirodė tik 2019 m. gruodį, tačiau jau spėjo sulaukti didžiulio susidomėjimo, o mūsų rankose – jau antrasis leidimas!

Į susitikimą su rašytoja atskubėjo Lentvario pradinės mokyklos antrokai su mokytojomis. Renginio metu autorė sakė, kad rašyti gali visi. „Turėjau sąsiuvinį, į kurį rašiau istoriją apie dvynes, kurias išskyrė ligoninėje, ir viena išaugo gera, o kita bloga. Labai juokinga prisiminti. Vėliau buvo eilėraščių etapas. Dar vėliau – publicistinis, tinklaraščio. Rašiau ir rašau daug. Labai mėgstu rašyti laiškus, žinutes“, – pasakojo rašytoja. Todėl ir susitikimo metu vaikai ant atvirlaiškių rašė jiems patinkančius žodžius, o po to kiekvienas perskaitė. Ir pasipylė žodžių įvairovė: puiku, gražu, šaunu, pica, šokoladas, taip, ačiū, lėktuvas, tortas ir kt.

Šį susitikimą atvežė Širvintų Igno Šeiniaus viešoji biblioteka, kuri vykdo projektą „Vilnijos krašto kūrėjų pristatymas Lietuvoje“. Projekto partneris – Trakų rajono savivaldybės viešoji biblioteka. Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Dalia Bagdžiuvienė

Trakų viešosios bibliotekos Lentvario filialo vedėja